Skrundas novads

Skrundas novads visos laikos ir bijis atvērts cilvēkiem un jaunām idejām, lai virzītos uz priekšu.

Novads saviem iedzīvotājiem piedāvā dažādas atpūtas un izglītības iespējas, bērniem ir iespēja apmeklēt pirmsskolas izglītības iestādi, vidusskolu Skrundas pilsētā vai pamatskolu Jaunmuižā, Nīkrācē vai Rudbāržos. Novads lepojas ar to, ka 2015. gadā Nīkrāces pamatskola ir ieguvusi Ekoskolas statusu. Skrundas novada bērnu rīcībā ir Mūzikas skola, kā arī Mākslas studija, jaunieši var aktīvi darboties multifuncionālajā jaunatnes iniciatīvu centrā. Novadā ir padomāts arī par kultūras un sporta dzīvi – ik gadu tiek rīkoti dažādi kultūras pasākumi un sporta aktivitātes visai ģimenei.

Pirmsskolas vecuma bērni Ziemassvētkos tiek lutināti ar saldumu paciņām, tiek sniegts atbalsts pirmklasnieku vecākiem, kā arī tiek nodrošinātas brīvpusdienas 5. un 6. klašu skolēniem (valsts nodrošina brīvpusdienas no 1. līdz 4. klasei).

Ir svarīgi, lai bērniem būtu iespēja nokļūt līdz savai izglītības iestādei, tāpēc pašvaldība skolēniem nodrošina autobusu no/uz iestādi.

Vasarā bērniem ir pieejamas nometnes, kurās viņi var aktīvi darboties un radoši izpausties.

Sportot gribētāji (no 1. līdz 12. klasei) var bez maksas apmeklēt nodarbības Sporta skolas volejbola nodaļā.

Ik gadu tiek sniegts atbalsts trūcīgo ģimeņu bērniem mācību līdzekļu, skolas somu, pārtikas un higiēnas preču iegādei. Bērniem ar invaliditāti tiek nodrošināts transports uz rehabilitācijas iestādi un bērniem-bāreņiem, ja turpina mācības pēc pilngadības sasniegšanas, tiek piešķirts pabalsts.