“Ģimenei draudzīga darbavieta” dalībnieku grantu projektu piemēri – SIA “Mammām un Tētiem”

Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) īstenotās programmas “Ģimenei draudzīga darbavieta” ietvaros  2022. gadā rīkots grantu konkurss ar mērķi atbalstīt statusu ieguvušos darba devējus ģimenēm draudzīgu darba organizācijas prakšu ieviešanā un popularizēt ģimenei draudzīgu attieksmi sabiedrībā. Atbalstu saņēma 17 darba devēji nepilnu 50 000 eiro vērtībā, katram projektam nepārsniedzot 3 000 EUR.

Viens no darba devējiem, kas saņēmis grantu, ir SIA “Mammām un Tētiem”, lai īstenotu projektu “Ģimenes grāmatu maiņas punkts “Grāmata pret grāmatu””.  Aicinām iepazīties ar projekta īstenotāju sniegto informāciju: 

Ģimenes grāmatu maiņas punkts “Grāmata pret grāmatu” ir vecāku organizācijas “Mammām un Tētiem” telpās veidota vieta, kur trīs darbdienas nedēļā (no pirmdienas līdz trešdienai) ir iespējams iemainīt ģimenē izlasīto grāmatu pret jaunu, atnestajai līdzvērtīgu. Grāmatu maiņas punkta adrese ir organizācijas birojs Rīgā, Brīvības ielā 40 (pagalma ēkā), darba laiks no plkst. 9.00 līdz 16.00.

Grāmatas punktam savus izdevumus ziedojuši jau vairāki izdevēji un uz punkta atklāšanas brīdi maiņai bija pieejamas vairāk nekā 600 dažāda satura grāmatas. Arī šobrīd ir pieejamas – grāmatas bērniem un pusaudžiem, topošajiem vecākiem, padomu un recepšu grāmatas, daiļliteratūra, vēstures un filozofijas grāmatas un citas, kā arī vecāku organizācijas “Mammamuntetiem.lv” izdotie žurnāli, ko savām vajadzībām var paņemt bez maksas un maiņas materiāla.

“Ideja par grāmatu maiņas punktu radās, jo mums birojā vienmēr ir pastāvējis neliels grāmatu plaukts, no kura kolēģi bija aicināti paņemt ko izlasīšanai. Reiz sarunās ar kolēģiem par grāmatām nolēmām, ka varam veidot ģimenēm pieejamu grāmatu plauktu – gan tāpēc, ka vienmēr mājās ir kādas grāmatas, kuras otrreiz netiks pārlasītas, gan tāpēc, ka grāmatas maksā visai dārgi,” par grāmatu maiņas punkta mērķiem stāsta organizācijas vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa. “Un tad ieraudzījām, ka Sabiedrības integrācijas fondā uzņēmumiem, kas saņēmuši ģimenei draudzīgas darbavietas statusu, ir iespēja iesniegt savu ideju grantu konkursam – mēs iesniedzām, un, lūk, ir rezultāts.”

Vienlaikus šis projekts ir labvēlīgākas darba vides veidošana uzņēmuma SIA “Mammām un Tētiem” darbiniekiem – šeit lasīt vai mainīt grāmatas ir iespējams arī uzņēmuma darbiniekiem un viņu ģimenes locekļiem, kā arī šajā vietā pavadīt laiku nepieciešamības gadījumā var darbinieku bērni.

Ģimenes grāmatu maiņas punkts “Grāmata pret grāmatu” ir iespēja veicināt lasīšanu ģimenē, kā arī ir labvēlīga vieta vides ilgtspējai – grāmatas netiek uzkrātas un arvien pirktas no jauna, bet gan notiek to maiņa. Tāpat vecāku organizācija aicina arī citus uzņēmumus savos birojos ieviest grāmatu maiņas punktus – kaut vai tikai kolēģu vajadzībām.

Vairāk informācija un foto: Ģimenes grāmatu maiņas punkts “Grāmata pret grāmatu”

Skip to content