“Ģimenei draudzīga darbavieta” dalībnieku grantu projektu piemēri – Starptautiskā Kosmetoloģijas koledža

Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) īstenotās programmas “Ģimenei draudzīga darbavieta” ietvaros  2022. gadā rīkots grantu konkurss ar mērķi atbalstīt statusu ieguvušos darba devējus ģimenēm draudzīgu darba organizācijas prakšu ieviešanā un popularizēt ģimenei draudzīgu attieksmi sabiedrībā. Atbalstu saņēma 17 darba devēji nepilnu 50 000 eiro vērtībā, katram projektam nepārsniedzot 3 000 EUR.

Viens no darba devējiem, kas saņēmis grantu, ir Starptautiskā Kosmetoloģijas koledža, lai īstenotu projektu “Kopā mājās, kopā darbā!”.  Aicinām iepazīties ar projekta īstenotāju pārdomām pēc paveiktā: 

 

Starptautiskajai Kosmetoloģijas koledžai to darbinieku labbūtība ir ļoti svarīga, kuru veido ne tikai piemērota un labi aprīkota darba vieta un emocionālais līdzsvars, bet arī darba un privātās vides līdzsvars. Jau kopš 2018. gada, jūnijā īstenojot Bērnu dienas mūsu koledžā, prātojām, ka mums ir nepieciešams aprīkots rotaļu stūrītis bērniem. Tas aktuālāk kļuva tieši pandēmijas laikā, kad bērnudārzi vai skolas bieži bija ciet un bērni (līdz 14 gadiem) nāca līdzi saviem vecākiem uz darbu. Lai samazinātu stresa apstākļus un ceļā pavadīto laiku, meklējām dažādus risinājumus. Mums bija svarīgi, lai šajā darba vietā bērns justos ērti, droši un negarlaikotos, pavadītais laiks būtu interesants, radošs un pamācošs.

Projekta ietvaros Starptautiskās Kosmetoloģijas koledžas sekretariāta telpā izveidojām bērnu brīvā laika zonu ar interaktīvu mācīšanās vidi, veicinot dažādu prasmju attīstību praksē balstītā pieejā. Projekta “Kopā mājās, kopā darbā!” izmaksas sastādīja 2682 EUR.

Iegādājāmies interaktīvo galdu “Manico funtable”, nodrošinot tādu prasmju kā vizuālā un loģiskā domāšana, telpas un daba izpratne, u.c. prasmju attīstību un pilnveidošanu.

Šo galdu izvēlējāmies, jo lielais planšetes 32′′ skārienjūtīgais ekrāns ir iebūvēts stabilā, krāsainā un izturīgā plastmasas galda korpusā, kas ir viegli kopjams, nodrošinot nepieciešamos sanitāros un higiēnas apstākļus. Interaktīvā galda korpuss ir ražots no videi draudzīgiem materiāliem, kas ir draudzīgs arī bērniem un tam ir atbilstošs sertifikāts. Ekrāns ir veidots no stiprināta, ar pretatspīduma tehnoloģiju apstrādāta, 5mm bieza aizsargstikla. Manico galds ir kompakts, neaizņem daudz vietas.

Rezultātā ne tikai bērni ir ļoti iedvesmoti un priecīgi, bet darbinieki ir mierīgi, jo zina, ja radīsies situācija, ka būs jāņem bērns līdzi uz darbu, viņiem būs ko darīt vecāku darba vietā. Arī studenti sāk pakāpeniski pierast, ka mums ir šāds rotaļu stūrītis, un ņem  līdzi savus bērnus uz koledžu.

Skip to content