“Ģimenei draudzīga darbavieta” dalībnieku grantu projektu piemēri – VSIA “Latvijas Vēstnesis”

Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) īstenotās programmas “Ģimenei draudzīga darbavieta” ietvaros  2022. gadā rīkots grantu konkurss ar mērķi atbalstīt statusu ieguvušos darba devējus ģimenēm draudzīgu darba organizācijas prakšu ieviešanā un popularizēt ģimenei draudzīgu attieksmi sabiedrībā. Atbalstu saņēma 17 darba devēji nepilnu 50 000 eiro vērtībā, katram projektam nepārsniedzot 3 000 EUR.

Viens no darba devējiem, kas saņēmis grantu, ir VSIA “Latvijas Vēstnesis”, lai īstenotu projektu “Pārgājiens un nometne darbiniekiem ar ģimenēm “Visi kopā aci pret aci ar dabu””.  Aicinām iepazīties ar projekta īstenotāju pārdomām pēc paveiktā: 

Esam īstenojuši burvīgu saliedētības pasākumu mūsu darbiniekiem ar savām ģimenēm, tuviem cilvēkiem un mājdzīvniekiem.

Divu dienu pasākuma laikā, kurā piedalījās 67 cilvēki, tostarp 19 bērni vecumā no 6 mēnešiem līdz 17 gadiem, kā arī vairāku ģimeņu mīluļi – suņi, izveidotas draudzīgas saites gan starp ģimenēm, gan bērniem. Darbinieki guvuši vērtīgas atziņas par savstarpējām attiecībām, veldzējušies dabas un zināšanu baudījumā, stiprinājuši savu garu un uzzinājuši kā vieglāk un pareizāk izdzīvot dabā ekstremālos apstākļos.

Pandēmijas laikā, kad visi darbinieki strādāja attālināti un nebija iespēju tikties darba telpās, veicām darbinieku apmierinātības aptauju, lai noskaidrotu emocionālo un psiholoģisko stāvokli, pildot darba pienākumus mājas apstākļos.

Aptaujā tika noskaidroti attālināta darba trūkumi – darba kolektīvā tika novērots neformālās komunikācijas trūkums ar kolēģiem, darbinieki norādīja, ka izjūt stresu un izolētību, arī kolēģu ģimenēs bija saspringta gaisotne dažādu iemeslu dēļ.

Lai mazinātu šos trūkumus, vēlējāmies organizēt klātienes socializēšanās pasākumu darbiniekiem kopā ar ģimenēm.

Pārgājiens ar izdzīvošanas skolas pamatelementiem tika izvēlēts, balstoties uz notikumiem pasaulē, lai darbinieki būtu gatavi negaidītām krīzes situācijām un spētu pasargāt sevi un ģimeni, lai izprastu dabas likumus, mācētu pielāgoties neierastām situācijām un saglabātu mieru.

Pēc pasākuma dalībnieki atzina, ka piedzīvotais ir satuvinājis ģimenes, pasākums bijis izdevies un pat pārsniedzis gaidīto, jo iegūts arī daudz noderīgas informācijas.

Varam teikt, ka kolektīvs ieguvis vērtīgu socializēšanās devu, kā arī ieskatu kolēģu personību šķautnēs, kas ikdienā palīdzēs labāk izprast vienam otru un sadarboties.

Plašāks raksts par piedzīvoto šeit.

 

Skip to content