50 reizes apkārt pasaulei – līdzšinējais rezultāts staigāšanas izaicinājumā “Miljoni soļu Latvijai”

Sabiedrības integrācijas fonda rīkotais staigāšanas izaicinājums “Miljoni soļu Latvijai”, kurā aicinātas iesaistīties Latvijas pašvaldības un to iedzīvotāji, norisinās jau aptuveni mēnesi, tāpēc pienācis laiks aplūkot līdzšinējo progresu ‒ cik aktīvi ir Latvijas iedzīvotāji un kurās pašvaldībās ir vislielākais noieto soļu skaits. Rezultāti mainās teju katru dienu un noslēdzoties pirmajam mēnesim kopš izaicinājuma sākuma, aktīvākā komanda pēc vidējā soļu skaita ir Bauskas novads.

Staigāšanas izaicinājums “Miljoni soļu Latvijai” norisinās jau mēnesi un uz doto brīdi tajā piedalās vairāk kā 17 000 dalībnieku. Vērtējot pēc dalībnieku skaita, lielākās komandas patlaban ir Rīgas valstspilsēta (1515 dalībnieki), Valmieras novads (814 dalībnieki), Liepājas valstspilsēta (808 dalībnieki), Ogres novads (730 dalībnieki) un Saldus novads (705 dalībnieki).

Lai savstarpējā cīņa būtu godīga pret aktīvajiem dalībniekiem, janvāra sākumā tika mainīts veids kā tiek aprēķināti izaicinājuma rezultāti – dalībnieki, kuru sakrātais soļu skaits ir 0, netiek skaitīti pie vidējo soļu aprēķina.

Lai gan dažās komandās ir mazāks dalībnieku skaits, aprēķinot aktīvo dalībnieku vidējo soļu skaitu, pēc izaicinājuma pirmā mēneša, nostaigāto soļu ziņā aktīvākās pašvaldības ir Bauskas novads (nedēļā vidēji nostaigāti 182 400 soļi), Alūksnes novads (180 894 soļi), Krāslavas novads (180 580 soļi), Olaines novads (180 316 soļi) un Ogres novads (175 765 soļi).

Kopš izaicinājuma sākuma, tikai trīs pašvaldībās novērojams kritums aktīvo dalībnieku skaitā – Ķekavas novadā, Rīgas valstspilsētā un Mārupes novadā. Pārējās komandas piedzīvojušas vismaz viena procenta pieaugumu. Lielākais pieaugums aktīvo dalībnieku skaitā (268%) ir Varakļānu novada komandai un Ventspils komandai (252%).

Ja aplūkojam kopējo nostaigāto soļu skaitu, piecas aktīvākās pašvaldības pēc pirmā mēneša ir Rīgas valstspilsēta (176 465 455 soļu), Liepājas valstspilsēta (106 960 374 soļu), Valmieras novads (104 046 255 soļu), Saldus novads (94 825 108 soļu), Ogres novads (94 377 033 soļu).

Statistika rāda, ka mēneša laikā 43 Latvijas pašvaldībās iedzīvotāji nostaigājuši vairāk kā divus miljardus soļu jeb vairāk kā 1 600 000 km. Tas būtu gandrīz 1000 reizes apiet apkārt Latvijai vai 50 reizes – apkārt pasaulei. Kopš izaicinājuma sākuma Latvijas iedzīvotāji vidēji nedēļas laikā nostaigājuši vairāk kā 40 000 soļu jeb vidēji dienā – 5000 soļu.

Aktīvāko komandu topu iespējams apskatīt vietnē https://vietagimenei.lv/miljoni-solu-latvijai. Lai piedalītos Sabiedrības integrācijas fonda rīkotājā izaicinājumā “Miljoni soļu Latvijai”:

  • lejupielādē lietotni Walk15;
  • izvēlies konkrētu pašvaldību, kurā tiks fiksēti tavi soļi;
  • staigā, soļo, tipini un aicini apkārtējos iesaistīties staigāšanas izaicinājumā!

Dažkārt ierīces ar dažādiem drošības ierobežojumiem var neieskaitīt tavus sakrātos soļus. Ja šķiet, ka tavi soļi netiek reģistrēti, sazinies ar Walk15 atbalsta komandu rakstot uz support@walk15.app.

Staigāšanas izaicinājuma “Miljoni soļu Latvijai” mērķis ir ne tikai motivēt Latvijas iedzīvotājus veselīga dzīvesveida atbalstīšanā ziemā, bet arī veidot ikviena iedzīvotāja piederības un kopienas sajūtu savai pašvaldībai. Izaicinājums darbojas virtuāli, un tajā aicināts iesaistīties ikviens Latvijas iedzīvotājs, reģistrējoties lietotnē Walk15. Kopā katrs solis ir svarīgs!

Skip to content