Aicinām darba devējus pieteikties SIF novērtējumiem “Dažādībā ir spēks!” un “Ģimenei draudzīga darbavieta”

Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) apvienojis pieteikšanos divām nozīmīgām programmām darba devējiem – novērtējumiem “Ģimenei draudzīga darbavieta” un “Dažādībā ir spēks!”. Tādējādi no šī gada 13. jūnija darba devējiem ir iespēja pieteikties abiem novērtējumiem vienlaikus, aizpildot vienu tiešsaistes anketu.

Abi novērtējumi veidoti ar mērķi veicināt pozitīvu darba vidi, kurā organizācijas par savas ikdienas vērtībām izvirza arī ģimenēm draudzīgas un iekļaujošas, dažādību veicinošas darba vides radīšanu. Šādas iniciatīvas vienlaikus palīdz izcelt labās prakses piemērus, motivē iesaistīties aizvien lielāku skaitu dalībnieku, tādējādi veicinot ģimenēm draudzīgu un iekļaujošu darba vides kultūru Latvijā kopumā.

“Sabiedrības integrācijas fonda viens no mērķiem vienmēr ir bijis veicināt darba vides uzlabošanu un dažādības pieņemšanu. Apvienojot pieteikšanos abiem novērtējumiem, mēs vēlamies sniegt darba devējiem iespēju vienkāršot procesu un vienlaikus stiprināt savas organizācijas vērtības. Mūsu pieredze rāda, ka ģimenēm draudzīga un iekļaujoša darba vide ne tikai veicina darbinieku apmierinātību un lojalitāti, bet arī uzlabo uzņēmumu reputāciju un spēju piesaistīt talantīgus profesionāļus. Mēs ticam, ka šīs iniciatīvas palīdzēs vēl vairāk popularizēt un attīstīt labās prakses piemērus darba vidē Latvijā,” uzsver Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Zaiga Pūce.

Lai pieteiktos abiem vai kādam no novērtējumiem, no šī gada 13. jūnija līdz 6. septembrim nepieciešams aizpildīt pieteikuma anketu vietnēs www.vietagimenei.lv vai www.dazadiba.lv. Novērtējuma anketas jautājumi būs grupēti četrās kategorijās: mūsu organizācija, mūsu principi, mūsu darba vide un mūsu komunikācija. Novērtējuma anketa veidota tā, lai ļautu darba devējiem labāk izprast un novērtēt jau paveikto, radītu interesi un motivāciju veidot iekļaujošu darba vidi savā organizācijā, veicinātu atvērtību iekļaušanai un dažādības vadībai, kā arī sniegtu nepieciešamās zināšanas, lai uzsāktu vai turpinātu konkrētas aktivitātes situācijas pilnveidošanai.

Lai nodrošinātu neatkarīgu un profesionālu izvērtējumu, visas iesniegtās anketas vērtēs zinoši un pieredzes bagāti eksperti ģimenēm draudzīgas, dažādības veicinošas un iekļaujošas darba vides jautājumos. Novērtējuma dalībnieki rezultātā saņems ekspertu atzinumu par jau esošajām labajām praksēm, kā arī rekomendācijas turpmākajam darbam. Izvērtēšanas rezultātus plānots paziņot svinīgos pasākumos 2024. gada novembrī.

Ikviens darba devējs, sasniedzot vismaz 60% rezultātu, varēs iegūt statusu “Ģimenei draudzīga darbavieta”, vai dažādībai atvērta darba devēja statusu bronzas, sudraba vai zelta kategorijā. Statusa ieguvējiem būs arī digitāla atpazīstamības zīme, kas apliecina iegūto statusu, kuru būs iespējams izmantot komunikācijas kanālos, vakanču paziņojumos un citos publicitātes materiālos.

Šī gada 18. jūnijā plkst. 10.00 visi interesenti ir aicināti pievienoties tiešsaistes vebināram Sabiedrības integrācijas fonda Facebook lapā un Youtube kontā, kurā eksperti pastāstīs par novērtējuma anketu un tās aizpildīšanu, kā arī atbildēs uz interesentu jautājumiem. Tāpat vebinārā ar pieredzi dalīsies darba devēji, kuri līdz šim piedalījušies novērtējumos “Ģimenei draudzīga darbavieta” un “Dažādībā ir spēks”. Vebināram aicinām iepriekš reģistrēties: https://ej.uz/vebinars_dazadiba

SIF uzsāktajā programmā “Ģimenei draudzīga darbavieta” statusu patlaban ir ieguvuši jau vairāk nekā 250 darba devēji. Savukārt programmā “Dažādībā ir spēks!” iesaistījušies 148 darba devēji, no kuriem 48.8% ir privātā sektora uzņēmumi, 23.3% valsts pārvaldes iestādes, 23.3% valsts un pašvaldību kapitālsabiedrības un 4.7% biedrības un nodibinājumi.

Plašāka informācija par novērtējumu “Ģimenei draudzīga darbavieta” pieejama ŠEIT
Plašāka informācija par novērtējumu “Dažādībā ir spēks!” pieejama ŠEIT

Skip to content