Desmit reizes apkārt pasaulei – līdzšinējais rezultāts staigāšanas izaicinājumā “Miljoni soļu Latvijai”

Sabiedrības integrācijas fonda rīkotais staigāšanas izaicinājums “Miljoni soļu Latvijai”, kurā aicinātas iesaistīties Latvijas pašvaldības un to iedzīvotāji, norisinās jau teju divas nedēļas. Līdz izaicinājuma noslēgumam palicis pusotrs mēnesis, tāpēc pienācis laiks aplūkot līdzšinējo progresu ‒ cik aktīvi ir Latvijas iedzīvotāji un kurās pašvaldībās ir vislielākais noieto soļu skaits.

Pirmajās divās nedēļās staigāšanas izaicinājumā aktīvi iesaistījās 12 039 dalībnieki, taču ar katru dienu šis skaitlis turpina būtiski pieaugt. Vērtējot pēc dalībnieku skaita, lielākās komandas patlaban ir Rīgas valstspilsēta (1159 dalībnieki), Valmieras novads (592 dalībnieki), Liepājas valstspilsēta (568 dalībnieki), Tukuma novads (449 dalībnieki), Madonas novads (427 dalībnieki), Saldus novads (484 dalībnieki) un Ogres novads (483 dalībnieki).

Taču, neraugoties uz mazāku dalībnieku skaitu, nostaigāto soļu ziņā aktīvākās komandas ir Daugavpils valstspilsēta (97 dalībnieki nedēļā vidēji nogājuši 58 050 soļu), Varakļānu novads (62 dalībnieki – 50 568 soļus), Alūksnes novads (286 dalībnieki – 46 063 soļus), Siguldas novads (303 dalībnieki – 45 666 soļus), Ādažu novads (245 dalībnieki – 45 420 soļus).

Teju divu nedēļu laikā 43 Latvijas pašvaldībās iedzīvotāji nostaigājuši 511 559 420 soļu jeb aptuveni 365 400 km. Tas būtu 212 reizes apiet apkārt Latvijai vai 10 reizes – apkārt pasaulei. Aplūkojot kopējo statistiku, kopš izaicinājuma sākuma Latvijas iedzīvotāji vidēji dienā nostaigājuši 4100 soļu. Jāatgādina, ka veselības ekspertu ieteiktais minimums ir 10 000 soļu jeb aptuveni 8 km dienā.

Starp 10 aktīvākajiem soļotājiem pirmajā nedēļā trīs dalībnieki bijuši no Ogres, divi dalībnieki no Bauskas novada, Jelgavas valstspilsētas, Tukuma novada, Mārupes, Madonas un Ķekavas novada. Rekordists pēc pirmās nedēļas izaicinājuma ir pārstāvis no Bauskas novada, sakrājot 385 984 soļus jeb nedēļā nostaigājot aptuveni 280 km.

Atgādinām, ka aktīvāko dalībnieku topu iespējams apskatīt vietnē https://vietagimenei.lv/miljoni-solu-latvijai.

Lai piedalītos veselīga dzīvesveida izaicinājumā “Miljoni soļu Latvijai”:

  • lejupielādē lietotni Walk15;
  • izvēlies konkrētu pašvaldību, kurā tiks fiksēti tavi soļi;
  • staigā, soļo, tipini un aicini apkārtējos iesaistīties staigāšanas izaicinājumā!

Dažkārt ierīces ar dažādiem drošības ierobežojumiem var neieskaitīt tavus sakrātos soļus. Ja šķiet, ka tavi soļi netiek reģistrēti, sazinies ar Walk15 atbalsta komandu rakstot uz support@walk15.app.

““Sabiedrības saliedētības radars” pētījuma rezultāti parādīja, ka sabiedrībā visvairāk uzticamies saviem ģimenes locekļiem, tomēr ir svarīgi veicināt uzticēšanos arī vietējās kopienās. Šis izaicinājums ir ne tikai par soļu skaitīšanu, tā ir kopīga aktivitāte ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Mēs aicinām krāt soļus kopā ar saviem ģimenes locekļiem, kaimiņiem, novada iedzīvotajiem, virzoties uz mērķi vienam otru iepazīt tuvāk caur garām pastaigām,” stāsta Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Zaiga Pūce.

Staigāšanas izaicinājuma “Miljoni soļu Latvijai” mērķis ir ne tikai motivēt Latvijas iedzīvotājus veselīga dzīvesveida atbalstīšanā ziemā, bet arī veidot ikviena iedzīvotāja piederības un kopienas sajūtu savai pašvaldībai. Izaicinājums darbojas virtuāli, un tajā aicināts iesaistīties ikviens Latvijas iedzīvotājs, reģistrējoties lietotnē Walk15. Kopā katrs solis ir svarīgs!

Skip to content