Iedvesmojoša pieredzes apmaiņa pie VAS “Valsts nekustamie īpašumi”

The gallery was not found!

Marta sākumā programmas “Ģimenei draudzīga darbavieta” ietvaros tās dalībnieki devās pieredzes apmaiņas vizītē pie VAS “Valsts Nekustamie īpašumi”. Līdzīgu pieredzes vizīšu mērķis ir tās dalībniekiem iegūt papildu stimulu un motivāciju turpināt veidot savā darba vietā pieejas, kas veicina darbinieku labbūtību, kā arī attīstīt iniciatīvas, kas nodrošina darba un privātās dzīves līdzsvaru.

Tikšanās laikā ģimenei draudzīgu darba vietas veidošanas principus VNĪ izklāstīja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs. Viņš norādīja, ka īpaša uzmanība tiek pievērsta darbinieku iesaistes novērtēšanai. VNĪ kā organizācija darbinieku iesaistes aspektus analizē ļoti rūpīgi, tādējādi novērtējot darbinieku sajūtas un apmierinātību ar savu darba vidi. Rezultāti, savukārt, kalpo par pamatu dažādu aktivitāšu plānošanā un īstenošanā, lai veiksmīgi sabalansētu darba un privāto dzīvi.

Tikšanās laikā VNĪ Personāla vadības daļas vadītāja Edīte Kalniņa iepazīstināja ar šī procesa praktisko pusi – kā efektīvi īstenot darbinieku labbūtības programmas. Edīte viesiem izrādīja organizācijas nākotnes biroju, kas veidots kā aktivitātēs bāzēts birojs*. Tā telpas iekārtotas, veidojot dažādas darba zonas – klusā zona, kur darbinieki var strādāt netraucēti, tikšanās zona, diskusiju vieta un citas zonas ar atšķirīgu funkcionalitāti. Šāds iekārtošanas princips ievērots, lai darbinieki ikdienā nebūtu norobežojušies tikai savos kabinetos, bet biežāk nāktu kopā, lai ne tikai risinātu ikdienas jautājumus, bet arī izkustētos un socializētos, kas īpaši pietrūcis pēdējo pāris gadu laikā.

Vizītē piedalījās pārstāvji no AS “RERE Grupa”, Līvānu novada pašvaldība, “ERGO Insurance SE” Latvijas filiāles, SIA “Liepājas RAS”, AS “RĪGAS SILTUMS”, AS “G4S LATVIA”, Starptautiskā lidosta “Rīga”, Izglītības un zinātnes ministrija, Pļaviņu vidusskola.

Vizītes ietvaros profesionāla trenera vadībā notika ieskats interaktīvā ideju radīšanas un izstrādes metodē “Lego serious play”, kas palīdz radoši risināt konkrētus izaicinājumus ne tikai profesionālas dabas jautājumos, bet arī radīt jaunas idejas darba un privātās dzīves līdzsvara nodrošināšanai darbiniekiem.

Agnese Luka-Indāne, “ERGO” pārstāve: “Liels paldies par iespēju piedalīties saturīgajā un lieliski organizētajā pasākumā “Ģimenei draudzīga darbavieta”. Paldies arī Renāram un Edītei par viesmīlīgo uzņemšanu. Neparasti pieredzes stāsti un pierakstiem pilna klade. Gūtas vērtīgas atziņas un jaunas idejas, ko likt lietā, domājot par labbūtības programmas attīstību arī mūsu uzņēmumā.”

Pieredzes vizīti organizēja Ventspils Augsto tehnoloģiju parks sadarbībā ar AS “Valsts nekustamie īpašumi” un Sabiedrības integrācijas fondu.

Aicinām pievienoties “Ģimenei draudzīga darbavieta”, ieskaties tīmekļvietnē www.vietagimenei.lv un iegūsti iespēju piedalīties izglītojošos un Tavu organizāciju atbalstošos pasākumos.

 

*Plašāk par VNĪ aktivitātēs bāzēta biroja konceptu var uzzināt šeit: https://www.vni.lv/kompetence/musdieniga-darba-vide

Skip to content