Iedzīvotāju balsojums par ģimenei draudzīgāko pašvaldību ir noslēdzies. Tagad pie darba ķersies žūrija.

Šodien noslēdzās iedzīvotāju balsojums par ģimenei draudzīgāko pašvaldību. Pateicoties pašvaldību un iedzīvotāju aktivitātei pēdējās balsojuma dienas bija patiesi intensīvas un vadošā piecinieka secībā pat notika izmaiņas.

Kā jau iepriekš rakstījām, iedzīvotāju balsojums ir tikai viens no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) organizēta konkursa “Ģimenei draudzīga pašvaldība” etapiem. Konkursā 2017. gadā piedalās 55 pašvaldības, kas tiek vērtētas trīs pašvaldību grupās – republikas nozīmes pilsētas, reģionālas nozīmes attīstības centri un pārējās pašvaldības. Pašvaldību sniegto atbalstu ģimenēm vērtē gan konkursa komisija, pamatojoties uz pašvaldību iesniegto informāciju, gan ikviens Latvijas iedzīvotājs balsojot. Informāciju par pakalpojumiem ģimenēm pašvaldības iesniedza vasaras sākumā, oktobrī norisinās iedzīvotāju balsojums, bet novembrī konkursa žūrija apmeklēs deviņas pašvaldības – konkursa finālistes (trīs katrā grupā), kas tiks izvēlētas pamatojoties uz iesniegtajiem datiem un iedzīvotāju balsojumu. Konkursa uzvarētājas tiks paziņotas decembra vidū, svinīga pasākuma laikā.

Deviņas pašvaldības – finālistes, izvērtējot pašvaldību sniegtos datus un iedzīvotāju balsojumu, tiks paziņotas līdz 10. novembrim. Žūrijas komisijas vizītes pašvaldībās notiks novembra otrajā pusē.

Katras pašvaldības gala saņemto balsu skaits tiks publiskots pēc konkursa apbalvošanas pasākuma decembrī, lai saglabātu intrigu par to, kura pašvaldība ir ieguvusi konkursa lieldrauga SIA “Jūrmalas Mežaparki” dāvāto rotaļu laukumu. To, papildus VARAM balvai, iegūs kāda no tām četrām pašvaldībām, kas tiks atzītas par ģimenei draudzīgākajām, un kuras iedzīvotāju – balsotāju īpatsvars būs lielāks pret kopējo pašvaldības iedzīvotāju skaitu. Pašvaldībai būs tikai jāpiemeklē bērniem drošu un piemērotu vidi rotaļu laukuma ierīkošanai.

Noslēgumā vēlamies pateikt lielu paldies arī visām pašvaldībām, kas  nenogurdināmi strādāja šo mēnesi, aicinot savus iedzīvotājus balsot par ģimenei draudzīgu pašvaldību. Sociālo tīklu ieraksti, aicinājumi, raksti, plakāti, infografikas, vizītes skolās, e-pasti, bildes, interneta baneri un pat reklāmas, tik dažādi, radoši risinājumi ļāva sasniegt cilvēkus Latvijas novados un pilsētās.

Aicinām arī turpmāk sekot konkursa jaunumiem sociālajos tīklos Facebook, Draugiem.lv un Twitter un rakstot ziņas izmantot #vietagimenei.

Konkursa norisi atbalsta: Konkursa lieldraugs – SIA “Jūrmalas Mežaparki”, mobilo sakaru operators  laimīgām ģimenēm Amigo, SIA “Rimi Latvia”, SIA “ZAAO”, starptautiskā izstāde Baltic Beauty, “Māmiņu klubs”, Latvijas vecāku organizācija “Mammamuntetiem.lv”.

Skip to content