Iniciatīva “Ģimenei draudzīga pašvaldība” tiek novērtēta starptautiskā līmenī

Š.g. 1.-3.jūnijā Polijas Ščecinā norisinājās Eiropas daudzbērnu ģimeņu salidojums (www.zjazd.3plus.pl/en), kuru organizēja Polijas nacionālā daudzbērnu ģimeņu asociācija Trzy Plus un Eiropas daudzbērnu ģimeņu konfederācija ELFAC. Salidojums sapulcināja daudzbērnu ģimenes un to pārstāvjus no 10 Eiropas valstīm. Notika daudzbērnu ģimeņu organizāciju pārstāvju tikšanās, kurā varēja iepazīties ar ģimeņu atbalstu un daudzbērnu ģimeņu organizāciju darba pieredzi dažādās valstīs, un tika lemts par daudzbērnu ģimeņu organizāciju turpmāko starptautisko sadarbību.

Salidojuma ietvaros notika jau 9. Eiropas daudzbērnu ģimeņu konference „Atbalsts ģimenei makro un mikro ekonomikas līmenī. No Eiropas politikas uz pašvaldību aktivitātēm”, kurā eksperti ziņoja par ģimenes politikas ieguldījumu, pensiju reformām ģimeņu labā un 0-3 gadīgo bērnu aprūpes aktualitātēm. Konferencē tika parakstīts līgums starp ELFAC un Itālijas Trentino provinces pašvaldību, lai izveidotu ģimenēm draudzīgu pašvaldību Eiropas tīklu, kas ir jauna iniciatīva, lai veicinātu Eiropas pašvaldību politiku ģimeņu labā. Konferencē piecu valstu pārstāvjiem tika pasniegtas ELFAC balvas par ieguldījumu ģimeņu atbalstā. Galvenā balva kategorijā Nacionālās valdības iniciatīva tika Latvijai par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas uzsākto iniciatīvu “Ģimenei draudzīga pašvaldība”, tādējādi augsti novērtējot Latvijas valdības darbu ceļā uz ģimenēm draudzīgu valsti. Šo balvu konferencē Kasparam Gerhardam, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram pasniedza Polijas Republikas prezidenta kancelejas vadītāja Halina Szymańska. Polijas premjerministrs Mateusz Morawiecki visiem salidojuma dalībniekiem apliecināja, ka stipra ģimene ir pamats stiprai sabiedrībai un tā ir Polijas valdības galvenā prioritāte.

Salidojuma ietvaros notika daudzbērnu ģimeņu gājiens pa Ščecinas ielām, plaša kultūras un izklaides programma ar ekskursijām, koncertiem, dziedāšanu, dejošanu un dažādu interešu darbnīcām. Salidojuma galvenais mērķis, sapulcinot daudzbērnu ģimenes, bija, lai tās varētu iepazīt viena otru, atbalstīt centienu sekmēšanu uz ģimenēm orientētas valsts politikas un vides veidošanu, veidot pozitīvu daudzbērnu ģimenes tēlu un lai ģimenes kopā varētu labi un interesanti pavadīt laiku.

Latvijas ģimeņu pārstāvniecība salidojumā bija vislielākā no ārvalstu delegācijām. Latvijas 43 ģimenes pārstāvēja 151 dalībnieks. Tas bija izdevies pateicoties Valsts reģionālās attīstības aģentūras un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas atbalstītam Latvijas daudzbērnu ģimeņu biedrību apvienības projektam Daudzbērnu ģimenes – palīgi ģimenēm draudzīgas vides veidošanā Eiropā un Latvijā.

Latvijas daudzbērnu ģimeņu biedrību apvienība aicina ik vienu Latvijas iedzīvotāju aktīvi iesaistīties ģimenes politikas veidošanas sekmēšanā un būt aktīviem iecerētā starptautiskā foruma “Laiks bērniem! Ceļā uz ģimenei draudzīgāko sabiedrību” dalībniekiem š.g. 9.-10.augustā Rīgā, kam pieteikšanās termiņš ir līdz š.g. 18.jūnijam: REĢISTRĒTIES ŠEIT. Lai stipra ģimene būtu arī Latvijas un visas Eiropas valdību galvenā prioritāte!

Leonīds Mucenieks,
Latvijas daudzbērnu ģimeņu biedrību apvienības valdes priekšsēdētājs

Skip to content