Konkursa finālistu stāsti. Olaines novada pašvaldības fokusā – ģimenes

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) konkursa “Ģimenei draudzīga pašvaldība” 2017 fināliste novadu pašvaldību* grupā

Olaines novada pašvaldība par sevi

Lai nākotnē Olaines novads attīstītos ģimenēm aizvien draudzīgākā virzienā, pašvaldība ģimenes izvirzījusi par vienu no savām prioritātēm.

Olaines novada pašvaldības rūpju lokā ir ne tikai maznodrošinātās un trūcīgās ģimenes, kas saņem īpašu atbalstu, bet ikviena ģimene ar bērniem. Pašvaldība ar katru gadu pilnveido un paplašina sociālo pakalpojumu klāstu ģimenēm. Pārdomāti un secīgi tiek īstenota vides un infrastruktūras sakārtošana, attīstītās ģimenēm draudzīgas atpūtas iespējas.

Visās apdzīvotajās vietās ir moderni bērnu rotaļu laukumi, tostarp 2017.gada maijā Olaines Mežaparkā tika atklāts vērienīgs, Pierīgā lielākais, bērnu rotaļu laukums ar vairākām rotaļu zonām dažāda vecuma bērniem. Veicinot ģimenēm laiku pavadīt kopā, visa gada garumā tiek rīkoti arī dažādi kultūras pasākumi, kas ģimenēm ar bērniem ir bez maksas. Pašvaldība finansē arī plašu interešu izglītības piedāvājumu.

 

Mērķtiecīgas plānošanas un pārdomāta finanšu izlietojuma rezultāts ir jūtams ik uz soļa Olaines novada divās vidusskolās un četrās pirmsskolas izglītības iestādēs, kuras apmeklē 2545 bērni un skolēni, kā arī brīvā laika izmantošanas piedāvājumā peldbaseinā, slidotavā un citos sporta objektos.

Olaines Mūzikas un mākslas skolā savus talantus izkopj 213 audzēkņi. Olaines jaunieši iecienījuši Jauniešu centru Popkorns, kurā kopš 2016. gada februāra reģistrēti 7700 apmeklētāju. Jaunieši idejas īsteno dažādos pašvaldības finansētos projektos, kā arī apgūst pirmās darba prasmes vasaras nodarbinātības pasākumos.

VIDEO – OLAINE AR JAUNIEŠU ACĪM

VARAM par Olaines novada pašvaldības dalību konkursā “Ģimenei draudzīga pašvaldība”

Olaines novada pašvaldība konkursa “Ģimenei draudzīga pašvaldība” pirmās kārtas ietvaros ieņēma pirmo vietu savā grupā administratīvo* datu vērtējumā. Šajā kārtā vērtēja pašvaldību budžeta izdevumu apmēru, ko tās atvēl pakalpojumiem ģimenēm ar bērniem 2016. gadā (šī komponente veido 40% no kopējā gala vērtējuma konkursā).

Pozitīvi, ka Olaines novada pašvaldība piedāvā iespēju piedalīties izglītības kursos ģimenēm, tam paredzot ievērojamu finansējuma apmēru. Pašvaldība sava novada ģimenēm piedāvā daudzus atvieglojumus profesionālās ievirzes un sporta interešu izglītībai, piemēram, hokeja pulciņam – kur vecākiem jāsedz vien minimāla daļa no pulciņa izmaksām.

Īpaši jāatzīmē, ka Olaines novads izceļas ar rotaļu laukumu skaitu – kopā pašvaldībā to ir 70!

Iedzīvotāji par Olaines novada pašvaldību

Olaines novada iedzīvotāji, balsojot par savu pašvaldību konkursā, veltīja daudz atzinīgu vārdu par pašvaldības atbalstu ģimenēm ar bērniem:

“Bezmēra laimīgi ka pārbraucām no Jūrmalas uz Olaini! Pašvaldība ļooooti rūpējās par iedzīvotājiem un maziem resgaļiem. Viss ko var vēlēties priekš bērniem te tiek darīts super!!!”

“Olaines pilsētā īpaši domā par bērniem un jauniešiem. Te ir droši un atraktīvi spēļu laukumi pagalmos, interesanti pasākumi jauniešiem. Visu gadu darbojas slidotava, ir perfekts stadions, baseins. Tiek domāts, lai būtu, kur pavadīt brīvo laiku. Efektīvs sētnieku darbs dod drošību pārvietojoties pa ielām, bet atkritumu urnas suņiem dod iespēju bērniem skriet pa tīru pilsētu. Ideāla pilsēta ģimenei ar bērniem. Paldies!”

“Kamēr citur pat ar ratiņiem grūti izbraukt no kāpņu telpas, Olaines meža parkā svaigā gaisā un klusumā var staigāt vai braukāt ar velosipēdiem, bērnu laukumi katrā vārtrūmē un vēl tikko uzceltais lielais laukums Olaines meža parkā, nav rindu uz bērnu dārzu, kā arī divas vidusskolas un koledža. Ļoti progresīva vide cilvēkiem.”

“Mēs esam daudzbērnu ģimene. Un tikai pateicoties pašvaldībai pretstatā valstij, mums ir sajūta, ka tiešam kādu interesē un rūp tas, ka tava ģimene ir daudz bērnu. Arī gribētos uzslavēt pašvaldību par to, ka mūsu Olaines novads ir patiešām draudzīgs bērniem – mums katrā pagalmā ir bērnu rotaļlaukums, ir skaista bērnu pilsētiņa, pulciņi, sporta sekcijas, labiekārtotas peldvietas un citi labumi, kas nav visur, t.sk. lielās pašvaldībās. Paldies!”

 

* Novadu pašvaldību grupa – pašvaldības, neieskaitot nacionālas un reģionālas nozīmes attīstības centu pašvaldības (kopā 89 novadu pašvaldības)

** Administratīvie dati tika vērtēti tādās izdevumu kategorijās kā ģimenes pieaugums, veselība, materiālais atbalsts un sabiedriskais transports; izglītība; pasākumi; infrastruktūra

Fotogrāfijas no Olaines novada pašvaldības arhīva

Skip to content