Konkursa finālistu stāsti. Siguldas novads – aizraujošs novads ar aizrautīgiem iedzīvotājiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) konkursa “Ģimenei draudzīga pašvaldība” 2017. fināliste reģionālas nozīmes attīstības centru grupā

Siguldas novada pašvaldība par sevi

Siguldu raksturo spēcīga ģimeņu kopiena, radoši, aktīvi cilvēki, stipras dzimtu tradīcijas, dabas tuvums, dinamika un kustība, mīlestība, iedvesma, sapņi, drosme, neatlaidīgs darbs, bērnu smiekli, novadnieku sirdspuksti, rūpes vienam par otru, un, protams, aizrautība – tas viss veido Siguldu – par labāko dzīvesvietu Latvijā!

“Esmu dzimis Siguldas novadā” – Siguldas novadā turpina pieaugt jaundzimušo skaits – jaundzimušo novadnieku godināšanas pasākumā “Esmu dzimis Siguldas novadā”, kurā ar īpašu piemiņas monētu tiek sveikti jaunie novadnieki, 2016.gadā sasniegts jauns jaundzimušo novadnieku rekords – sveikti 266 jaunie siguldieši. Siguldas novadā pieejams viens no lielākajiem jaundzimušo pabalstiem Latvijā.

“Par ģimenēm padomāts” – Siguldas novada pašvaldības sociālo palīdzību saņem 410 ģimenes. Īpašu pašvaldības atbalstu sniedzam vairāk nekā 300 daudzbērnu ģimenēm. Kuplākajās no tām aug pat 8 jaunie siguldieši. Spēcinam 70 novada ģimenes, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām, piedāvājam gan materiālu atbalstu, gan dažādus pakalpojumus. Piemēram, “Atelpas brīža” pakalpojums sniedz iespēju bērniņu uzticēt profesionāļiem, lai vecākiem būtu iespēja kaut nedaudz veltīt laiku sev. Siguldas novadā deklarētajiem iedzīvotājiem laulību ceremonijas ir bez maksas.

“Talanti nepazudīs” – atlaides maznodrošināto, trūcīgo un daudzbērnu ģimeņu bērniem ēdināšanas pakalpojumu apmaksai, profesionālās ievirzes izglītības nodarbību maksai Mākslu skolā un Siguldas Sporta skolā. Siguldas Valsts ģimnāzijai ir otrā vieta Draudzīgā aicinājuma fonda skolu reitinga kopvērtējumā. Siguldas novada pašvaldība piedāvā iespēju apmeklēt vairāk nekā 100 bezmaksas pulciņus un nodarbības; visiem novada skolēniem no 2. klases tiek nodrošinātas bezmaksas peldēšanas nodarbības. Mūsu skolēni prasmes apgūst ne tikai mācību stundās izmantojot planšetdatorus, bet arī apmeklējot plašā klāstā piedāvāto interešu izglītību, tai skaitā dronu skolu un robotikas nodarbības.

“Skolas un bērnudārzi aug” – šogad izglītības attīstībā esam ieguldījuši 10 miljonus eiro. Pēdējo gadu laikā esam atvēruši trīs jaunus bērnudārzus. Rindā uz savu dārziņu gaida tikai 16 mazie siguldieši. Esam ieviesuši tiešsaistes reģistrāciju 1.klasē un pirmklasniekiem no maznodrošināto un daudzbērnu ģimenēm piedāvājam pabalstu skolai nepieciešamo lietu iegādei.

Siguldas izglītības iestādēs esam uzsākuši ieejas turniketu ieviešanu un bērni iekļūšanai skolā izmanto Siguldas novada iedzīvotāja ID karti. Šo pašu karti skolēni izmanto arī bezmaksas braucieniem 14 sabiedriskā transporta maršrutos un drīzumā jau arī pusdienu saņemšanai! Jau nākamajā gadā uzsāksim Siguldas Valsts ģimnāzijas ēkas pārbūvi, ieguldot 10 miljonus eiro. Latvijas Zvaigžņu reitingā novērtētā un Ata Kronvalda balvu saņēmusī ģimnāzija tiks ietērpta jaunā veidolā!

“Ejam dabā” – ģimenēm draudzīgu vidi raksturo sakārtotā ārtelpa, kas ir draudzīga velobraucējiem un māmiņām ar bērnu ratiņiem, pieejamie rotaļu laukumi; aktīvās atpūtas iespējas nodrošina dabas tuvums.

Mūsu ir vairāk” esam vienīgā pilsēta Latvijā, kura kopš neatkarības atjaunošanas var lepoties ar pieaugošu iedzīvotāju skaitu. Siguldas novadā tiek domāts par ģimenēm jau no bērna dzimšanas. Ar pašvaldības atbalstu attīstīta Siguldas slimnīca – ar specializāciju dzemdniecībā. Tās sniegtos pakalpojumus augstās kvalitātēs dēļ izmanto ģimenes no visas Latvijas.

Ik gadu divas reizes pašvaldība organizē Veselības un sporta nedēļu. Rūpēs par mazo siguldiešu veselību, bērnudārzos īstenojam programmu „Piens un augļi skolai”, kā arī bezmaksas vingrošanas un veselīga uztura nodarbības. Jau ceturto gadu darbojas sporta klase, kurā pastiprināta uzmanība veltīta skolēnu fiziskajām aktivitātēm.

“Rosinām radīt” – Siguldas novada pašvaldība atbalsta biznesa ideju konkursu jauniešiem “Radi Siguldai” un konkursu “Māmiņa. Siguldiete. Uzņēmēja”.

 

“Viedie siguldieši” – apliecinot, ka Siguldas novads un tā iedzīvotāji ir aizraujoši, tiek radīti arvien jauni veidi, kā pašvaldība atbalsta savus iedzīvotājus – Latvijā unikāls ir novada iedzīvotāju ID karšu projekts, kura dalībnieki var saņemt atlaides uz novada kultūras un sporta pasākumiem, darbību sākusi mobilā lietotne.

SIGULDAS VIDEO KONKURSA KOMISIJAI

VARAM par Siguldas novada pašvaldības dalību konkursā “Ģimenei draudzīga pašvaldība”

Siguldas novada pašvaldība konkursa “Ģimenei draudzīga pašvaldība” pirmās kārtas ietvaros ieņēma pirmo vietu savā grupā administratīvo* datu vērtējumā. Šajā kārtā vērtēja pašvaldību budžeta izdevumu apmēru, ko tās atvēl pakalpojumiem ģimenēm ar bērniem 2016. gadā (šī komponente veido 40% no kopējā gala vērtējuma konkursā).

Īpaši jāatzīmē, ka izdevumu īpatsvars pašvaldības sniegtajam atbalstam privāto pirmsskolas izglītības iestāžu pakalpojuma saņemšanai pārsniedz citu pašvaldību rezultātus savā grupā.

Siguldas novada pašvaldībā dzīvo visaktīvākie iedzīvotāji, jo iedzīvotāju balsojuma laikā konkursā par “Ģimenei draudzīgu pašvaldību”, kas notika šā gada oktobra mēnesī, tieši par Siguldas novada pašvaldību tika saņemts vislielākais iedzīvotāju balsu skaits, pārspējot pat lielo pilsētu pašvaldības, kurās ir ievērojami lielāks iedzīvotāju skaits nekā Siguldas novada pašvaldībā. Balsojuma laikā visvairāk komentāru no iedzīvotājiem par pašvaldību  arī  saņēma Siguldas novada pašvaldība,  kurai iedzīvotāji veltīja 125 komentārus, ieteikumus un atzinības.

Iedzīvotāji par Siguldas novada pašvaldību

Pašvaldības devumu ģimenēm pozitīvi novērtēja arī ģimenes, aktīvi balsojot un izsakot komentārus par Siguldas novadu:

“Sigulda ir iespēju pilsēta ģimenēm un jaunajiem vecākiem. Bērniem pieejami vairāki bērnu dārzi, vairākas skolas, kas Latvijas mērogā ir atzinīgi novērtētas, plašs ārpusskolas aktivitāšu klāsts gan radošām, gan sportiskām izpausmēm. Izglītības kvalitāte vidusskolās tiek celta un kļūst arvien inovatīvākā. Pilsēta ir droša un strauji augoša.”

“Dzimstība lielāka nekā mirstība. Tas jau pats par sevi izsaka visu!”

“Lieliskas iespējas, bērnu laukumiņi, daudz jauni un labi bērnudārzi, infrastruktūra, drošība. To var arī redzēt, ka jaunās ģimenes novērtē un arvien vairāk pārceļas uz dzīvi Siguldā.”

“Sigulda ir draudzīga ne tikai ģimenēm ar bērniem – novads ir draudzīgs VISIEM – ar, bez bērniem, vietējiem novadniekiem, tūristiem! Lepojos ar novada pašvaldību! Tā turēt kā līdz šim – ne tikai uz priekšu, bet arī uz augšu!”

“Ar lepnumu audzinu bērnus par siguldiešiem! Esam patrioti!”

* Administratīvie dati tika vērtēti tādās izdevumu kategorijās kā ģimenes pieaugums, veselība, materiālais atbalsts un sabiedriskais transports; izglītība; pasākumi; infrastruktūra.

Fotogrāfijas no Siguldas novada pašvaldības arhīva

 

  

Skip to content