Konkurss “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” vairojis ģimenēm draudzīgu vietu skaitu visā Latvijā

Lai veidotu ģimenisku vidi valstī un sniegtu papildu iespēju iedzīvotājiem iesaistīties ģimenēm draudzīgu vietu attīstībā, kopš 2017. gada tiek organizēts konkurss “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība”, kurā  kā labie piemēri apbalvotas jau vairāk nekā 25  pašvaldības. Trīs gados par konkursā gūtajām naudas balvām 292 000 eiro apmērā Latvijas reģionos attīstīti dažādi ģimenēm draudzīgi projekti. Šogad balvām atvēlēti 100 000 eiro.

Vēl līdz 12. novembrim ikviens iedzīvotājs var palīdzēt savai pašvaldībai, nobalsojot par to: sadaļā  Konkurss.

Naudas balvu izlietojums ataino konkursa ieguldījumu ģimenēm draudzīgu vietu attīstīšanā Latvijā. Vairākos novados iekārtotas atpūtas vietas, izveidoti vai papildināti rotaļu laukumi, uzstādītas tandēmšūpoles, rotaļu kompleksi, piemēram, “Pirātu kuģis” Līvānos. Iegūtais līdzfinansējums palīdzējis izveidot velotrasi Olainē, ierīkot publiskās labierīcības Smiltenes Vecajā parkā, kā arī velosipēdu remonta statīvu Priekuļu Sporta birzītē.  Latgales zoodārzā iekārtots izglītojošs objekts – trušu un kukaiņu viesnīca, Madonas slimnīcas Bērnu nodaļā – bērnu rotaļu stūrītis. Par konkursā gūto naudas balvu iegādāts sporta inventārs, akustiskā sistēma, fizioterapijas nodarbību aprīkojums, noorganizēta nometne un nodarbības Ikšķiles novada bērniem, iegādāts interaktīvs aprīkojums Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrā.  Iegūto finanšu apgūšana turpinās, piemēram, Bauskas novadā top Saules dārza amfiteātris.

“Konkurss godina tās pašvaldības, kuras ir atradušas savu ģimenei draudzīgas pašvaldības formulu un kalpo par lielisku piemēru citiem. Viens no tā uzdevumiem ir atbalstīt pašvaldību centienus ar naudas balvām, kā arī nodrošināt pieredzes apmaiņu starpnovadu līmenī, vienlaikus atspoguļojot sabiedrībai, cik Latvijas pašvaldības ir radošas un unikālas,” skaidro Zaiga Pūce, Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore.

Pagājušā gada konkursa uzvarētājs Kurzemes plānošanas grupā bija Grobiņas novada pašvaldība. Tās domes priekšsēdētājs Aivars Priedols stāsta: “Līdztekus pašvaldības darbam, veidojot ģimenēm patīkamu, ērtu un interesantu dzīvesvidi, konkurss sniedz lielisku iespēju veidot vēl papildu dialogu ar sabiedrību. Naudas balva mums ļāvusi īstenot jaunus projektus – novadā izvietoti pieci brīvdabas grāmatu skapji un Grobiņā, Ālandes atpūtas kompleksā, uzstādīti brīvdabas mūzikas instrumenti –, realizējot dažas iedzīvotāju aptaujā izteiktās idejas, bet pārējās – paturot nākotnei. Arī šogad mudinu gan Grobiņas novada, gan arī citus iedzīvotājus ar savu balsojumu novērtēt to, kas pašvaldībās paveikts, lai iedzīvotajiem dzīve kļūtu vēl ērtāka un drošāka.’’

Daugavpils pilsētas pašvaldība par 2018. gada konkursā iegūto naudas balvu Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrā uzstādījusi interaktīvo paklāju un digitālo mājturības komplektu. Daugavpils pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Igors Prelatovs atklāj: “Skolas vecuma bērni pie mazākās izdevības dodas apmeklēt digitālo aktivitāšu centru, lai uz “burvju paklāja” paspēlētu virtuālās spēles. Ļoti pieprasīts ir arī digitālās mājturības komplekts, ko veido vektorapstrādes datorprogramma, termoprese, ploterēšanas iekārta un sublimācijas printeris. Pateicoties konkursam, nodarbību ciklā “Digitālā mājturība” var apgūt dizaina veidošanu grafikas apstrādes programmā un auduma apdrukas tehnoloģiju izmantošanu.”

Konkursa organizatori un atbalstītāji trīs gados snieguši ieguldījumu vairāk nekā 25 pašvaldībās, palīdzot tām attīstīt jaunas ģimenēm draudzīgas vietas. 2017. gada pašvaldību konkursa balvu fonds bija 51 000 EUR, 2018. gadā – 109 000 EUR, bet 2019. gadā – 132 000 EUR.  Vairāk par naudas balvu izlietojumu lasiet tīmekļa vietnē www.vietagimenei.lv.

2020.gadā kopējais konkursa naudas balvu fonds ir 100 000 EUR. Uzvarētāji piecu plānošanas reģionu pašvaldību grupās iegūs nomināciju “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2020” un naudas balvu 12 500 eiro apmērā katra. Savukārt konkursa uzvarētājs nominācijā “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība Latvijā 2020” saņems galveno balvu 25 000 eiro apmērā. Tāpat konkursa vērtēšanas komisija varēs noteikt papildu nominācijas ar balvu fondu 7500 eiro apmērā.

Konkurss “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” ir viena no trim ģimeņu atbalsta pasākumiem, ko realizē Sabiedrības integrācijas fonds. Fonds īsteno arī programmu “Ģimenei draudzīga darbavieta“, kā arī izsniedz Latvijas Goda ģimeņu apliecības “3+ Ģimenes karte” Latvijas daudzbērnu ģimenēm.

Konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2020” atbalstītāji: plašākais pakomātu tīkla nodrošinātājs Baltijā “Omniva”, ģimenes uzņēmums “ViKrEm”, Latvijas vecāku organizācija “mammamuntetiem.lv”, CSDD Rīgas Motormuzejs, Atsaucīgo māmiņu forums, mīlētākais saldumu zīmols “Laima”, kinoteātris “CINAMON”, SIA “TZMO Latvija” ar higiēnas preču zīmoliem “Happy”, “Seni”, “Bella” un tirdzniecības centrs “Origo”.

 

Naudas balvas – ieguldījums ģimenēm draudzīgu vietu attīstībā Latvijā

Alūksnes novadā uzstādītas šūpoles bērniem

Piedaloties Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas rīkotajā konkursā “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2018”, Alūksnes novada pašvaldība, kā viena no konkursa deviņām pašvaldībām – finālistēm, tika sumināta nominācijā “Par programmas “Draudzīga vieta bērnam” attīstību Latvijā”. Konkursa rīkotāju piešķirtā naudas balva – 4000 eiro – izmantota jaunu šūpoļu iegādei, kas tika uzstādītas rotaļu laukumā aiz Alūksnes Jaunās pils.

Sagatavoja: Evita Aploka, Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Ādažu novadā izveidots rotaļu laukums

Ādažu novada pašvaldība ar konkursā “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019” iegūto līdzfinansējumu izbūvēja divus rotaļu laukumus – Kadagas ciemā un Ādažu centrā Gaujas ielā 25B.

Sagatavoja: Karīna Miķelsone, Ādažu novada domes Attīstības un investīciju daļas vadītāja

Daugavpilī izveidots izglītojošs bērnu rotaļu laukums un iegādāts jaunākais tehnoloģiskais aprīkojums brīvā laika aktivitātēm un jaunu prasmju apguvei

Daugavpils pilsētas pašvaldība par konkursa “Ģimenei draudzīga pašvaldība 2017” iegūto naudas balvu izveidoja izglītojošu bērnu rotaļu laukumu Latgales Zoo teritorijā, Vienības ielā 27, Daugavpilī.

Pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi, īpaši tie, kas mācās pilsētas centrā, ir bieži zoodārza apmeklētāji, jo bērnu rotaļu laukumā ir mājiņa kukaiņiem un zirnekļiem, kur var pētīt to uzvedību. Mazie pilsētnieki ir īpaši sajūsmā par Eiropas trušu pilsētiņu, kur siltā laikā bērni var glaudīt mazos trusīšus.

Par balvu, ko pašvaldība ieguva 2018. gada konkursā, tika iegādāts interaktīvs aprīkojums. Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrā 2019. gada 29. novembrī notika jaunākā tehnoloģiskā aprīkojumainteraktīvā paklāja un digitālās mājturības komplekta – prezentācijas pasākums.

Interaktīvais paklājs ar vairākiem simtiem sensoro spēļu, kas attīsta veiklību, atmiņu, uztveri un domāšanu, ir brīvi pieejams ikvienam centra apmeklētājam bez iepriekšējas pieteikšanās.

Lielu interesi raisa digitālās mājturības komplekts, kuru veido vektorapstrādes datorprogramma, termoprese un ploterēšanas iekārta. Šīs iekārtas tiek izmantotas nodarbību ciklā “Digitālā mājturība”, un tās ir paredzētas bērniem un jauniešiem vecumā no 12 gadiem, kā arī pieaugušajiem, kuri vēlas apgūt dizaina veidošanu grafikas apstrādes programmā un auduma apdrukas tehnoloģiju izmantošanu.

Skolas vecuma bērni pie mazākās izdevības apmeklē digitālo aktivitāšu centru, lai uz burvju paklāja paspēlētu virtuālās spēles. Savukārt digitālās mājturības nodarbības ir tik pieprasītas, ka veidojas rinda no pagājušā gada nogales. Diemžēl COVID-19 apstākļu dēļ nodarbības martā tika pārtrauktas.

Sagatavoja: Sintija Rabčevska, Daugavpils pilsētas domes Attīstības departamenta Stratēģiskās plānošanas un starptautisko sakaru nodaļas Telpiskās attīstības plānotāja

Bauskas novadā Saules dārzā top amfiteātris

Bauskas novada pašvaldība par konkursā “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019” saņemto naudas balvu īsteno projekta ideju  “Saules dārza amfiteātra izveide”. Saules dārzs ir publisks parks Bauskas pilsētas vēsturiskajā centrā, tajā atrodas Viļa Plūdoņa piemineklis.

Paredzēts atjaunot un labiekārtot Saules dārzā bijušās strūklakas teritoriju, aizbērt strūklakas vietu, izbūvēt nelielu brīvdabas estrādi, kas tiks izmantota tādiem pasākumiem kā dzejas dienas, V.Plūdoņa atceres dienas, pilsētas svētki un citiem, nodrošinot jaunu vietu koncertu un pasākumu organizēšanai ģimenēm ar bērniem Bauskas vecpilsētā.

  1. gada novembrī vēl aktīvi notiek vietas labiekārtošanas darbi.

Konkurss “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” palīdz pašvaldībām rosināt idejas un attīstīt projektus, kas iepriecina iedzīvotājus un liek smaidīt bērniem. Bauskas novadā amfiteātris kalpos par vēl vienu jaunu satikšanās vietu.

Sagatavoja: Dace Platonova,  Bauskas novada pašvaldības Attīstības un plānošanas nodaļas teritorijas plānotāja

Grobiņas novadā izvietoti brīvdabas grāmatu skapji un uzstādīti brīvdabas  mūzikas instrumenti

Izmantojot naudas balvu, ko Grobiņas novads ieguva konkursā “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019”, visā novadā tika izvietoti pieci brīvdabas grāmatu skapji un Grobiņā, Ālandes atpūtas kompleksā, uzstādīti brīvdabas mūzikas instrumenti.

Dalība konkursā sniegusi iespēju īstenoti jaunus projektus, realizējot iedzīvotāju izteiktās idejas.

Aivars Priedols, Grobiņas novada domes priekšsēdētājs:Lai izlemtu, kā tērēt balvā iegūto naudu, aicinājām iedzīvotājus izteikt savas vēlmes. Abu projektu idejas tika aizgūtas no iedzīvotāju aptaujā sniegtajiem priekšlikumiem. Savukārt neīstenotās iedzīvotāju idejas paturēsim prātā nākotnei. Tāpēc es vēlreiz aicinu cilvēkus visā Latvijā:  novērtējiet to, kas jūsu pašvaldībās ir darīts, un balsojiet! Iegūtās naudas balvas ļaus īstenot projektus, kas mūsu Latviju padarīs ģimenēm vēl draudzīgāku. Mēs katrs varam to veicināt. Turklāt šis balsojums ir arī to cilvēku darba novērtējums, kas jau tagad īsteno ģimenēm draudzīgus projektus.“

Sagatavoja: Anna Freiberga Attīstības un uzņēmējdarbības nodaļas projektu vadītāja

Iecavas novadā uzstādīts rotaļu komplekss

Rotaļu kompleksu uzstādīšana Iecavas novada Dimzukalna un Zālītes ciemos 2020. gadā īstenota ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Valsts reģionālās attīstības aģentūras konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019” līdzfinansējumu.

Ņemot vērā novada iedzīvotāju aptaujas anketās izteikto vēlmi un domes deputātu balsojumu, par naudas balvu ir ierīkoti divi rotaļu laukumi novada attālinātās apdzīvotās vietās – Zālītē un Dimzukalnā (apmēram 5 km attālumā no Iecavas centra katrs) – pie daudzdzīvokļu mājām. Abās vietās ir izvietota viena daudzfunkcionāla rotaļu iekārta, kas piemērota dažādu vecumu bērniem (3-14 g.v.) ar daudzveidīgiem rotaļu elementiem – kāpšana, šļūkšana, tilti līdzsvara attīstībai, rāpšanās, lete spēlei “Veikals”.

Sagatavoja: Lelde Podniece-Jostmane, Iecavas novada pašvaldības administrācijas sabiedrisko attiecību speciāliste

Ikšķiles novadā iegādāts inventārs un noorganizēti pasākumi sabiedrības veselības veicināšanai

Ikšķiles novada pašvaldība kļuva par konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2018” laureāti 89 novadu pašvaldību grupā, iegūstot naudas balvu 15 000 eiro. Naudas balva izlietota  sabiedrības veselībai veicinoša inventāra – sporta inventārs, akustiskā sistēma, fizioterapijas nodarbību aprīkojums, kā arī sporta un aktīva dzīvesveida pasākumu organizēšanai – nometne bērniem “MIX Sports” (6-15 gadi), vingrošanas nodarbības “Sporto visa ģimene”, dārza spēles.

Finansējums izmantots arī novada infrastruktūras uzlabošanā, iekārtojot bērnu rotaļu laukumus pie Daugavas promenādes un Ikšķiles pludmalē.

Sagatavoja: Laura Dūša, Ikšķiles novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Jēkabpilī pirmsskolas izglītības iestādē papildināts rotaļu laukuma aprīkojums

Jēkabpils pilsētā par pašvaldības iegūto finansējumu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas organizētajā konkursā “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2018” papildināts bērnu rotaļu laukuma aprīkojums pirmsskolas izglītības iestādē (PII) “Zvaigznīte”, Jaunajā ielā 43. Bērnu rotaļu laukumā izveidots virvju tunelis ar slidkalniņu un divu veidu virvju šķēršļu trases – viena ar dēlīšiem un otra ar trapecēm.

Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Kraps stāsta: “Bērni ir mūsu nākotnes pamats, tāpēc piešķirtais finansējums konkursā tiek novirzīts tieši šim mērķim – radīt labāku brīvā laika pavadīšanu pilsētas mazākajiem iedzīvotājiem.”

Sagatavoja: Jēkabpils pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa

Jūrmalā, Mellužu pludmalē, uzstādītas sešvietīgas šūpoles

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas organizētajā konkursā “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” Jūrmalas pilsētas pašvaldība 2018. gadā tika atzinīgi novērtēta par tās ieguldījumu ģimenēm veselīgas un radošas pilsētas attīstībā, saņemot 4000 eiro līdzfinansējumu ģimeņu atbalsta pasākumu īstenošanai. Uzklausot iedzīvotāju ierosinājumus, pašvaldība iegūto līdzfinansējumu 2019. gadā izmantoja, lai uzstādītu sešvietīgas šūpoles pludmalē Mellužos pie Rožu ielas izejas uz jūru.

Sagatavoja: Zane Leite, Jūrmalas pilsētas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Ķekavas novadā labiekārtota atpūtas vieta pie Titurgas ezera

Par panākumiem Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas rīkotajā konkursā  “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2018” Ķekavas novada pašvaldība ieguva naudas balvu 5000 EUR apmērā. Iegūtie līdzekļi ļāvuši 2019. gada nogalē pie Titurgas ezera Baložu pilsētā atklāt labiekārtotu atpūtas vietu, kurā  uzstādīts daudzveidīgs rotaļu elements.

Gan atpūtas vietu pie Titurgas ezera, gan arī citas atpūtas vietas pie Daugavas, ko pašvaldība pēdējo divu gadu laikā ir labiekārtojusi, iemīļojušas novada jaunās ģimenes ar bērniem. Iedzīvotāji novērtē atpūtas vietu estētisko pusi, funkcionalitāti un daudzveidīgos rotaļu elementus.

Pašvaldība, izstrādājot vienotu novada labiekārtošanas plānu, īpaši akcentējusi nepieciešamību labiekārtot atpūtas vietas un rotaļlaukumus, kā arī attīstīt veloceliņu tīklu, veicinot zaļo domāšanu un pieaugušo un bērnu aktivitātes svaigā gaisā.

Sagatavoja: Vineta Vītoliņa, Ķekavas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību vadītāja

Līgatnes novadā iegādāts papildu aprīkojums rotaļu laukumam

Konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2018” nominācijā “Pašvaldība ar lielāko izaugsmi” laurus plūca Līgatnes novada pašvaldība un balvā ieguva 5 000 eiro.

Līgatnes novadā, ņemot vērā arī iedzīvotāju ieteikumus un atbilstoši balvas fonda finansējumam, tika veikta bērnu rotaļlaukuma jauna papildus aprīkojuma iegāde Ošu ielā, Augšlīgatnē. Šis rotaļlaukums tika izvēlēts, pateicoties Ošu ielā dzīvojošo bērnu vecāku pastāvīgai, lielai aktivitātei publisko teritoriju labiekārtošanā, gan iesaistot savus spēkus un resursus, gan veiksmīgi apgūstot dažādu projektu finansējumu. Arī šajā gadījumā vecāki pauda gatavību pašrocīgi uzstādīt piegādāto rotaļu laukuma aprīkojumu atbilstoši ražotāja specifikācijai, līdz ar to izdevās ietaupīt un papildus iekārtās ieguldīt būtisku finansējuma daļu, kas citādi būtu izlietota šo iekārtu uzstādīšanā.

Patlaban Līgatnes novada ģimenēm ar bērniem ir vēl plašākas iespējas atpūsties un aktīvi pavadīt laiku. Rotaļu laukumā ir izvietots jauno sportistu komplekts, modernās šūpoles “Ligzda”, divi atsperzirdziņi. Mazie tehniķi var izmēģināt rakšanas prasmes, sēžot uz īpaši izturīga metāla rotaļu ekskavatora. Šīs ir vienas no pēdējā laikā Latvijā vispieprasītākajām rotaļu laukumu iekārtām, kas Līgatnes novadā ir pilnīgs jaunums. Līdz ar to uzdrošināmies domāt, ka bērni būs motivēti vairāk laika pavadīt brīvā dabā, veicot aktīvas un izzinošas nodarbes rotaļlaukumā ar īpašu, mūsu bērnu vecāku pievienoto vērtību – darba tikumu un līdzatbildību.

Sagatavoja: Dace Bērziņa, Līgatnes novada pašvaldības jaunatnes un izglītības lietu speciāliste

Līvānu novadā uzbūvēts rotaļu komplekss “Pirātu kuģis”

Līvānu pilsētā katrā daudzdzīvokļu māju iekšpagalmā pēc to atjaunošanas savulaik tika ierīkoti bērnu rotaļu laukumi, bet iedzīvotāji aptaujās daudzreiz bija minējuši, ka pietrūkst viena lielāka, kopīga rotaļu laukuma ārpus māju pagalmiem. Pateicoties panākumiem konkursā, kurā iegūts tituls “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība Latvijā 2019” un saņemta naudas balva, vienā no atjaunotajiem rotaļu laukumiem tika ierīkots rotaļu komplekss “Pirātu kuģis”.

2020.gada 1. septembrī par godu “Pirātu kuģa” atklāšanai pašvaldība organizēja ģimeņu svētkus. Objekts kļuvis par aizraujošu rotaļu vietu dažāda vecuma bērniem. Rotaļu komplekss atrodas Domes ielas malā – ielas, kas ir iemīļota iedzīvotāju pastaigu vieta, tā ved uz Latgales Mākslas un amatniecības centru, kas ir nozīmīgs tūrisma objekts, kā arī uz pilsētas svētku norises vietu. Tādēļ rotaļu laukums ērti pieejams arī novada viesiem, tūristiem.

Nākamgad  šajā rotaļu laukumā plānots ieklāt gumijotu segumu.

Sagatavoja: Indra Upeniece, Līvānu novada domes Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja

Ludzas novadā izveidoti jauni rotaļu laukumi

Pērn Ludzas novada pašvaldība ieguva uzvarētāja titulu “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019” Latgales plānošanas reģiona pašvaldību grupā un 15 000 eiro naudas balvu. Piešķirtais finansējums tika izmantots jauna rotaļu laukuma izveidei vienā no visbiežāk apmeklētajām vietām Ludzā –  Mazā Ludzas ezera pludmalē “Radziņš”.

Tagad bērni var baudīt vasaras priekus draiskojoties ūdenī, ceļot smilšu pilis un rotaļājoties jaunajā bērnu rotaļu kompleksā. Pludmalē uzstādīts rotaļu komplekss ar dažādiem kāpelēšanas elementiem, tiltiņiem, trubām un slidkalniņiem. Rotaļu komplekss paredzēts dažādu vecumu bērniem. Savukārt vecāki ar pašiem mazākajiem pludmales apmeklētājiem var izbaudīt šūpoles diviem. Dubultās šūpoles ir jaunums, kas ļauj vecākiem šūpoties kopā ar bērnu, radot mazuļiem drošības sajūtu.

Arī iepriekš, 2018. gadā, pirmo reizi piedaloties konkursā “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība”, Ludzas novada pašvaldība ieguva konkursa lieldrauga SIA “Jūrmalas Mežaparki” balvu 3000 eiro vērtībā – jaunam rotaļu laukumam. Rezultātā uzstādīts jauns rotaļu laukums pie Ludzas Mūzikas pamatskolas.

Pašvaldība atzīst, ka dalība konkursā ir lieliska iespēja apkopot un izvērtēt pašvaldības sniegto atbalstu ģimenēm ar bērniem, kā arī apzināt vietējo iedzīvotāju, jauno ģimeņu vēlmes. Aicinām arī citas pašvaldības aktīvi piedalīties konkursā, tādējādi veidojot aizvien labāku vidi mums apkārt, kritiski novērtējot esošo piedāvājumu klāstu un mēģinot to pilnveidot!

Sagatavoja: Jana Dukaļska, Ludzas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Madonas novadā ierīkots bērnu rotaļu stūrītis slimnīcā un uzlabots aprīkojums Sociālā dienesta pakalpojumu sniegšanai

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas organizētajā konkursā “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2018” Madonas novada pašvaldība ieguva nomināciju “Goda ģimeņu pašvaldība”, saņemot naudas balvu 5 000 eiro apmērā.

Balvas izlietojums tika uzticēts Madonas novada pašvaldības Sociālajam dienestam, kas nolēma to virzīt atbalsta funkciju ģimenēm ar bērniem nodrošināšanai, proti, tiem nonākot slimnīcā, tādējādi veicinot  pozitīvas emocijas un ātrāku atveseļošanos, kā arī Sociālā dienesta aprīkojuma pilnveidei.

Madonas slimnīcas Bērnu nodaļā tika izveidots bērnu rotaļu stūrītis, kurā mēbeļu komplektu “Meža zvēriņi” izgatavoja vietējais uzņēmums SIA “INTELWOOD”. Un to plauktus piepildīja ar visu vecumposmu bērniem atbilstošām, krāsainām, attīstošām un iepriecinošām rotaļlietām, grāmatiņām un spēlēm.

Tāpat tika iegādāti divi bērnu krēsliņi katrā palātā, jo 2019. gada laikā īstenotajā projektā “Madonas novada pašvaldības SIA “Madonas slimnīca” infrastruktūras uzlabošana”, kurā Bērnu nodaļa tika izvietota jaunās telpās ar mūsdienīgu aprīkojumu, krēsliņu iegāde nebija iekļauta. Papildus tam tika iegādāti divi lieli pufi ar izšūtiem logo – konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” logo un Madonas novada jaunās vizuālās identitātes logo – “Mana Madona”. Ikviens bērnu stūrīša elements ir viegli kopjams un atbilstošs prasībām. Bērnu nodaļas aprīkojuma iegādē izlietoti 2 873,41 eiro.

Iegūtā naudas balva palīdzēja labiekārtot arī Madonas novada pašvaldības Sociālā dienesta sociālo pakalpojumu telpas speciālistiem: fizioterapijai – sagādāts jauns masāžas galds-kušete, kas veiksmīgi izmantojama dažādu saslimšanu un traumu ārstēšanas, kā arī rehabilitācijas procesā;  pilnvērtīgākam logopēda darbam – smilšu gaismas kaste un citi materiāli, iekārtots stūrītis ar pareiza augstuma galdiņu un krēsliņiem, ar priekšā novietotu spoguli pareizas runas attīstīšanai un izrunas defektu novēršanai; mūzikas terapijai tika iegādāti vairāki mūzikas instrumenti – YAMAHA MX49 V2 BLUE sintezators, tamburīna bungas, ritma instrumentu komplekts un atsevišķu toņu komplekts, bungas, perkusijas, Ocean Drum, tā kā skaņas, ritma un melodijas iedarbība uz cilvēka ķermeni un psihi dod iespēju mūziku izmantot visdažādāko slimību terapeitiskā ārstēšanā vai kā papildterapiju līdzās citām organisku slimību ārstēšanā. Sociālo pakalpojumu telpas inventāra iegādei izlietoti 2 126,59 eiro.

Pateicoties konkursam, informācijas regulārai apkopošanai, pašvaldību savstarpējai salīdzināšanai, pieredzes apmaiņai un iedzīvotāju viedokļu uzklausīšanai, pašvaldībai ir iespēja ik gadu pilnveidot savus pakalpojumus un ieviest arvien jaunus risinājumus, rūpējoties par savu iedzīvotāju labklājību un dzīves kvalitāti.

Sagatavoja: Ilze Fārneste, Madonas novada pašvaldības Sociālā dienesta vadītāja vietniece

Olaines novadā izbūvēta asfaltēta velotrase

Olaines novada pašvaldība konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2018” saņemto uzvarētāja balvu izmantoja, lai īstenotu kādu pašvaldības jau iepriekš plānotu ieceri – izveidot velotrasi.

2020.gadā izveidots jauns sporta un brīvā laika pavadīšanas objekts – Olaines velotrase. Velotrase atrodas Olaines pilsētā, Zeiferta ielā 10A, un šī ir pirmā asfalta velotrase Pierīgā, kā arī vienīgā šāda veida trase, kura ir integrēta pilsētvidē – priežu parkā. Velotrase ir 220 metrus gara, tā veido apļveida trasi ar dažāda augstuma kalniņiem, virāžām un rampām. Un tā ir paredzēta dažādiem ripojošajiem braucamrīkiem – BMX, MTB, balansa velosipēdiem, ielas velosipēdiem, skrejriteņiem, skrituļslidām, skeitbordiem, longbordiem, bet pa to nav atļauts braukt ar motorizētiem braucamrīkiem.

Velotrase apmeklētājiem atvērta kopš 2020. gada 23. maija, bet tās būvniecība uzsākta 2019. gadā, izlietojot konkursā gūto naudas balvu. Objekta būvniecības kopējās izmaksas bija krietni lielākas, tāpēc, lai gan lielāko objekta izbūves izdevumu daļu sedza Olaines novada pašvaldība no sava budžeta, šis ir lielisks piemērs, kā pašvaldībai, pastāvīgi rūpējoties par iedzīvotājiem, izdodas veidot ģimenēm ar bērniem un iedzīvotājiem kopumā draudzīgu vidi – ar mērķtiecīgu darbu, soli pa solim un izmantojot naudas balvu un pieejamos pašvaldības finanšu resursus nosprausto mērķu sasniegšanā.

Sagatavoja: Nataļja Tropkina, Olaines novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Priekuļu novadā uzstādīts velosipēdu remonta statīvs

Priekuļu novada pašvaldība konkursā “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019” saņēma naudas balvu 2 000,00 eiro apmērā. Priekuļu Sporta birzītē tika uzstādīts velosipēdu remonta statīvs, kurā ikviens var pārbaudīt spiedienu riepās, izmantojot pieejamos remonta instrumentus, veikt nelielus velosipēda apkopes darbus, kā arī piepumpēt riepas velosipēdiem vai bērnu ratiņiem. Iedzīvotājiem jaunais pakalpojums pieejams bez maksas jebkurā diennakts laikā.  Finansējuma ietvaros uzstādīti arī trīs soli un atkritumu urna.

Sagatavoja: Madara Ozoliņa, Priekuļu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Smiltenes novadā Vecajā parkā izbūvētas stacionāras labierīcības

2019.gadā Smiltenes novads tika novērtēts kā ģimenei draudzīgākā pašvaldība Vidzemes reģionā, iegūstot naudas balvu 15 000 eiro. Par iegūto finansējumu pašvaldība ir uzstādījusi jaunas, publiski pieejamas labierīcības Smiltenes Vecā parka centrālajā daļā.

Smiltenes novada pašvaldība vairāku gadu garumā ir veikusi 19,5 hektāru plašā Vecā parka teritorijas rekonstrukciju. Vecais parks ir ģimenei draudzīga vieta, to iecienījuši gan vietējie iedzīvotāji, gan pilsētas viesi, ne tikai lēnām pastaigām un dabas baudīšanai, bet arī aktīvai atpūtai, nūjošanai, velobraukšanai un skrituļošanai.

Labierīcību uzstādīšana parka teritorija bija nepieciešamība, jo tuvākās publiskās labierīcības parka apmeklētājiem ir tikai pilsētas centrā vai mobilā tualete pie Tepera ezera āra hokeja laukuma. Pateicoties īstenotajam projektam, ir radīta iedzīvotajiem un ģimenēm ar bērniem piemērota atpūtas vide Vecajā parkā. Labierīcības ir izbūvētas tā, lai ģimenēm ar bērniem, kā arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem būtu ērti tās lietot –  tualetes telpa ir plaša, ir iespēja ar ratiņiem iebraukt iekšā, lai nebūtu jāsatraucas par to atstāšanu aiz ārdurvīm, tajās ir uzstādīta arī mazuļa pārtinamā virsma.

Sagatavoja: Marita Mūze, Smiltenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Stopiņu novadā izbūvēts rotaļu laukums

Stopiņu novadā par konkursā “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019” iegūto veicināšanas balvu ir izbūvēts rotaļlaukums Upeslejās, rotaļierīcēm iztērējot piešķirtos balvas līdzekļus – 6 000 EUR, pārējie darbi veikti par pašvaldības finansējumu.

Atklāšanas pasākuma video: https://youtu.be/ttue026gSrk

Sagatavoja: Inese Skrastiņa, Stopiņu novada pašvaldības domes sabiedrisko attiecību speciāliste

2020.gadā kopējais konkursa naudas balvu fonds ir 100 000 EUR. Uzvarētāji piecu plānošanas reģionu pašvaldību grupās iegūs nomināciju “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2020” un naudas balvu 12 500 eiro apmērā katra. Savukārt konkursa uzvarētājs nominācijā “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība Latvijā 2020” saņems galveno balvu 25 000 eiro apmērā. Tāpat konkursa vērtēšanas komisija varēs noteikt papildu nominācijas ar balvu fondu 7500 eiro apmērā.

Konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2020” atbalstītāji: plašākais pakomātu tīkla nodrošinātājs Baltijā “Omniva”, ģimenes uzņēmums “ViKrEm”, Latvijas vecāku organizācija “mammamuntetiem.lv”, CSDD Rīgas Motormuzejs, Atsaucīgo māmiņu forums, mīlētākais saldumu zīmols “Laima”, kinoteātris “CINAMON”, SIA “TZMO Latvija” ar higiēnas preču zīmoliem “Happy”, “Seni”, “Bella” un tirdzniecības centrs “Origo”.

Skip to content