LIMBAŽU NOVADS DALĀS PIEREDZĒ AR PĒRN PAVEIKTO ĢIMENISKAS VIDES VEIDOŠANĀ

Ik gadu Latvijā visas pašvaldības aktīvi strādā, lai aizvien pilnveidotu saviem iedzīvotājiem ērtu un piemērotu vidi, labiekārtojot un attīstot gan esošās rekreācijas zonas, gan veidojot jaunas atpūtas vietas, kur ģimenēm kopīgi pavadīt laiku. 

Būtisks aspekts šādu ieceru realizācijā, nenoliedzami, ir arī iedzīvotāju iesaistei. Aktualizējot jautājumus par pašvaldībā nepieciešamajiem uzlabojumiem, vietvarām ir iespēja pieņemt pamatotus, iedzīvotāju vēlmēs balstītus lēmumus par finansiālo ieguldījumu visnepieciešamākajām iecerēm.

Lai sniegtu pašvaldībām iespēju padalīties ar pērn paveikto, tādējādi ļaujot vienkopus iepazīties ar šo informāciju gan pašu pašvaldību iedzīvotājiem, gan arī, iespējams, smelties idejas citu vietvaru pārstāvjiem, esam apkopojuši pašvaldību sniegto informāciju, un, lūk, Limbažu novadā pērn paveiktais:

Skultes pagastā gar jūras krastu izveidota jauna pastaigu taka un labiekārtota Vāzu peldvieta!

Skultes pagastā no atpūtas vietas “Lauču akmens” līdz Vārzu peldvietai ir izveidots un labiekārtots aptuveni 1.5 km pastaigu maršruts gar jūras krastu. Maršrutā trīs posmos izveidotas koka laipas, pārģērbšanās kabīnes, fotografēšanās vietas, bet ievērojamākie labiekārtošanas darbi veikti Vārzu peldvietā – izbūvēts glābšanas punkts, labierīcības, sauļošanās zviļņi un bērnu rotaļu laukums.

Vairāk par projektu: https://ej.uz/oivz  

Labiekārto atpūtas zonas – Limbažu Lielezera pludmale un Puikules muižas parks!

Sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību īstenotas Meža dienu 2021 aktivitātes, labiekārtojot vietējās atpūtas zonas – Limbažu Lielezera pludmali un Puikules muižas parku. 

Vairāk par projektu: https://ej.uz/kaa5 

Salacgrīvā izveidota multifunkcionāla velo trase!

  1. gadā pabeigti būvdarbi Sila ielas rotaļu laukumā un tapis aktīvās atpūtas parks – multifunkcionālā velo trase. Īstenojot šo projektu, apmēram 1000 kvadrātmetros izbūvēta asfaltēta velotrase (pumptrack), kas paredzēta visām vecuma grupām un braukšanas prasmju līmeņiem ar asfaltbetona segumu vismaz 320 m2 platībā. Esošais zemes gabala reljefs pielāgots dažāda augstuma kalniņiem, virāžām un slīpumiem. Trasē ir desmit pacēlumi, trīs virāžas, speciāls metāla karkasa elements ar SkateFlex apšuvumu triku izpildīšanai ar skeitbordu, skrejriteni, skrituļslidām vai velosipēdu. Trasē ir arī skeitparka elementi no asfalta, un tā ir projektēta tā, lai braucējs, izmantojot sava ķermeņa kustības, varētu attīstīt ātrumu. Lai samazinātu sadursmes riskus, visi trases punkti ir redzami no jebkura tās punkta, ir iekārtota arī braucēju atpūtas un pulcēšanās vieta. Pa trasi vienlīdz labi var pārvietoties abos virzienos. Pēc būvdarbiem atjaunots zāliens, pie ieejas trasē uzstādītas informatīvās zīmes un trases lietošanas noteikumi. 

Vairāk par projektu: https://ej.uz/wa8w 

Kopumā Limbažu novada pašvaldībā 2021. gadā īstenoti vairāki nozīmīgi projekti, kas veido ģimenei draudzīgu pašvaldību – labiekārtotas teritorijas, izveidoti bērnu rotaļu laukumi, attīstītas pastaigu un piknika vietas, u.c. projekti. Līdztekus īstenoti arī infrastruktūras sakārtošanas projekti – sporta halles pārbūve, izglītības iestāžu ēku un to teritoriju sakārtošana, vairāku ielu pārbūve u.tml..

Pašvaldība pērn atbalstījusi arī vairākus NVO projektus. Piemēram, Limbažu Lielezera krastā uzstādīti trīs disku golfa grozi. Šo ieceri īstenoja biedrība “Limbažu Vārpa”, iegūstot līdzfinansējumu Limbažu novada pašvaldības nevalstisko organizāciju projektu konkursā. 

Nozīmīgs ir arī biedrības “Atbalsts Alojas Ausekļa vidusskolai” īstenotais un Sabiedrības integrācijas fonda atbalstītais projekts “Ģimene un bērni – vērtība Alojā”. 

 

 

Skip to content