Nosauks ģimenei draudzīgāko pašvaldību

Šī gada 14. decembrī svinīgā pasākumā tiks sveiktas konkursa “Ģimenei draudzīga pašvaldība” uzvarētājas trīs pašvaldību grupās un tiks nosaukta gada ģimenei draudzīgākā pašvaldība Latvijā, kā arī pasniegtas balvas īpašās nominācijās, piemēram, par ģimenei draudzīgāko infrastruktūru, par lielāko jaundzimušo skaitu un būtisku atbalstu tiem, kā arī par iespējām ģimenēm reģionā.

Pasākumā aicināti piedalīties pašvaldību – konkursa dalībnieku pārstāvji, kurus rīta pusē valsts iestāžu pārstāvji iepazīstinās ar valsts plānotajiem pasākumiem pašvaldībām ģimeniskas vides veicināšanai. Savukārt pēcpusdienā notiks konkursa “Ģimenei draudzīga pašvaldība” svinīgā apbalvošanas ceremonija.

Mediju iespējas: foto un video, žurnālistu dalība pasākumā. Pasākuma sākums 10:30, apbalvošanas ceremonija: 13.45 – 16.00. Pasākuma norises vieta: Rīgas Motormuzejs, S.Eizenšteina iela 8.

Konkursa “Ģimenei draudzīga pašvaldība” finālā vietas izcīnījušas deviņas pašvaldības, kas tika noteiktas, vērtējot pašvaldību iesniegto informāciju un iedzīvotāju sniegto vērtējumu vietnē www.vietagimenei.lv. Konkursa finālistes republikas nozīmes pilsētu pašvaldību grupā: Daugavpils, Jelgavas un Ventspils pilsētu pašvaldības; reģionālas nozīmes attīstības centru pašvaldību grupā: Gulbenes, Siguldas un Tukuma novadu pašvaldības; pārējo novadu pašvaldību grupā: Babītes, Olaines un Ozolnieku novadu pašvaldības. Konkursa uzvarētājas tika noteiktas, pamatojoties uz konkursa komisijas vērtējumu pēc vizītēm pašvaldībās.

Kāda no finālistēm pašvaldībām iegūs jaunu rotaļu laukumu, ko dāvinās SIA “Jūrmalas Mežaparki”. Tiks pasniegtas konkursa atbalstītāju mobilo sakaru operatora  laimīgām ģimenēm Amigo, SIA “BT1”, Rīgas Motormuzejs un SIA “Rimi Latvia” balvas.

Informācijai

Lai noteiktu pašvaldības, kas nodrošina lielāko atbalstu, daudzveidīgākos un pieejamākos pakalpojumus ģimenēm ar bērniem, VARAM šogad pirmo reizi rīko konkursu „Ģimenei draudzīga pašvaldība”. Konkursā piedalījās 55 pašvaldības, kas tika vērtētas trīs pašvaldību grupās – republikas nozīmes pilsētu pašvaldības, reģionālas nozīmes attīstības centru pašvaldības un pārējo novadu pašvaldības. Informāciju par sniegtajiem pakalpojumiem pašvaldības iesniedza vasaras sākumā, oktobrī norisinājās iedzīvotāju balsojums, bet novembra otrajā pusē un decembra sākumā konkursa žūrija apmeklēja deviņas pašvaldības – konkursa finālistes, kas tika izvēlētas, pamatojoties gan uz iesniegtajiem datiem, gan iedzīvotāju balsojumu.

Konkursa vērtēšanas komisijas sastāvā ir VARAM, Labklājības ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Kultūras ministrijas, Latvijas Pašvaldību savienības, SIA “Mammām un tētiem”, SIA “Lietišķās kreativitātes grupa” (“Māmiņu klubs”), biedrības “Babyroom”, biedrības “Nākotnes fonds”, sadarbības platformas “Demogrāfisko lietu centrs” (Pārresoru koordinācijas centrs) pārstāvji.

Pašvaldību pakalpojumus ģimenēm iespējams salīdzināt gan tīmekļa vietnē www.vietagimenei.lv, gan www.paps.lv  (PAPS – Pašvaldību Apkopoto Pakalpojumu Sistēma – vieta, kur atrodas pašvaldību pakalpojumi ģimenēm ar bērniem). Vietne sniedz iespējas salīdzināt dažādu pašvaldību sniegtos pakalpojumus, atrast pasākumu brīvdienu izklaidei visai ģimenei, kā arī atrast tuvāko rotaļu vai sporta laukumu. Šobrīd vietnē ir pieejama informācija par tām 100 pašvaldībām, kas ir iesniegušas datus. Informācija tiek regulāri papildināta. Šobrīd tiek izvērtēta arī iespēja uzlabot sistēmas darbību nākotnē, iekļaujot plašāku informāciju par pašvaldību sniegtajiem pakalpojumiem ģimenēm ar bērniem un paredzot daudzveidīgāku vietnes funkcionalitāti.

Konkursa norisi atbalsta: Konkursa lieldraugs – SIA “Jūrmalas Mežaparki”, mobilo sakaru operators  laimīgām ģimenēm Amigo, SIA “Rimi Latvia”, “Laima”, SIA ”BT1”, “Māmiņu klubs”, Latvijas vecāku organizācija “Mammamuntetiem.lv” un Rīgas Motormuzejs.

Aicinām sekot konkursa jaunumiem sociālajos tīklos Facebook, Draugiem.lv un Twitter un rakstot ziņas izmantot #vietagimenei.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija

prese@varam.gov.lv

Gunta Misāne

Konkursa “Ģimenei draudzīga pašvaldība” komunikācijas konsultante

info@vietagimenei.lv

Skip to content