Noslēdzas konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2018” 2.kārta

Otrdien, 27.novembrī, noslēdzās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2018” otrās kārtas klātienes vērtējums.  Tās ietvaros vērtēšanas komisija viesojās deviņās konkursa finālpašvaldībās, kopumā mērojot 1500 km, lai arī klātienē novērtētu un pārliecinātos, cik draudzīgas ģimenēm ar bērniem tās ir. Šobrīd norisinās vērtējuma apkopošana, lai jau 12.decembrī svinīgi paziņotu rezultātus.

“Katra pašvaldība spēja vērtēšanas komisiju ar kaut ko pārsteigt, vēlreiz ļaujot pārliecināties, ka konkurss ir pašvaldībām lieliska pieredzes apmaiņas platforma, bet iegūtais tituls – kvalitātes zīme, kas neļauj apstāties pie sasniegtā. Vairāki pārstāvji atzina, ka tīmekļvietnes www.vietagimenei.lv izveidotajā rīkā sevi salīdzinājušas ar kaimiņpašvaldībām, kā arī, apkopjot visus nepieciešamos datus iesniegšanai konkursā paši bijuši pārsteigti, cik daudz iespēju ģimenēm ar bērniem piedāvā. Diskutējot ar pašvaldību pārstāvjiem pēc prezentācijām, bija prieks sniegt un saņemt noderīgus priekšlikumus, kā arī uzklausīt praksi, ko pārņemt valsts līmenī. Jāatzīmē, ka daži no piemēriem bija ne tikai idejas, bet pat jau sagatavoti saistošo noteikumu projekti, kas iesniegti ministrijā saskaņošanai,” norāda VARAM Reģionālās politikas departamenta direktors Raivis Bremšmits.

R.Bremšmits arī norāda, ka šajā gadā jauna un pozitīva tendence saistīta ar remigrācijas jautājumiem – pašvaldības aktīvi meklē veidus, kā remigrantu ģimenēm palīdzēt veiksmīgi atgriezties un pilnvērtīgi iedzīvoties sabiedrībā, atrast darbu, uzsākt uzņēmējdarbību, kā arī laicīgi iekārtot skolās un bērnudārzos atvases.

Katrai pašvaldībai komisijas klātienes vizītē bija jāsagatavo prezentācija ar pamatojumu, kāpēc ir ģimenei draudzīgākā, kā arī jānodrošina vismaz vienas ģimenei draudzīgas vietas/objekta apskate vai piedalīšanās ģimeņu pasākumā. Komisija vērtējumu veica saskaņā ar konkursa nolikumu, īpašu uzmanību pievēršot katras pašvaldības “džentlmeņa komplektam” – bērnu ēdināšanas nodrošināšana izglītības iestādēs un finansējums, transporta nodrošināšana bērna nokļūšanai uz un no izglītības iestādes, finansējums profesionālajai un interešu izglītībai, kā arī atbalsts daudzbērnu ģimenēm (neatkarīgi no ģimenes materiālā stāvokļa).

Šogad vērtēšanā piedalījās VARAM Reģionālās politikas departamenta direktors, konkursa komisijas vadītājs Raivis Bremšmits, Reģionālās politikas departamenta vecākā eksperte Ilze Vārpiņa, Labklājības ministrijas Bērnu un ģimenes politikas departamenta vecākā eksperte Rita Paršova un Bērnu un ģimenes politikas departamenta direktore Linda Liepa,  Izglītības un zinātnes ministrijas Profesionālās un pieaugušo izglītības departamenta vecākā referente Ilze Siliņa, Latvijas Pašvaldību savienības padomniece reģionālās attīstības jautājumos Ivita Peipiņa, biedrības, “Latvijas Daudzbērnu ģimeņu biedrību apvienība”  valdes priekšsēdētājs Leonīds Mucenieks, Pārresoru koordinācijas centra sadarbības platformas “Demogrāfisko lietu centrs” vadītājs Imants Parādnieks, kā arī pieaicinātie eksperti no Latvijas vecāku organizācijas “Mammamuntetiem.lv” vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa un vadītājas vietniece Audra Šauere.

Aicinām iepazīties ar finālpašvaldību gatavotajām prezentācijām!

9 republikas pilsētu pašvaldību grupa

21 reģionālas nozīmes attīstības centra novadu pašvaldību grupa

89 novadu pašvaldību grupa

 

Konkurss  “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” norisinās jau otro gadu, lai izceltu labākos piemērus un risinājumus, kā pašvaldības rūpējas par ģimenēm. Viena no 119 pašvaldībām, kura tiks atzīta par ģimenei draudzīgāko valsts mērogā, saņems 30 000 eiro naudas balvu. Savukārt katras pašvaldību grupas uzvarētāja – 15 000 eiro balvu. Vērtēšanas komisija varēs noteikt arī papildu nominācijas 34 000 eiro apmērā.

Piešķirtās naudas balvas paredzētas izmantošanai atbalsta pasākumu un pakalpojumu nodrošināšanai vai vides veidošanai ģimenēm ar bērniem. Kāda no pašvaldībām, kuras iedzīvotāji aktīvi balsoja un izteica viedokļus, saņems jaunu rotaļu laukuma elementu 3000 eiro vērtībā no konkursa lieldrauga SIA “Jūrmalas Mežaparki”.

2017. gadā uzsāktā VARAM iniciatīva “Ģimenei draudzīga pašvaldība” šī gada jūnijā saņēma Eiropas Daudzbērnu ģimeņu asociācijas starptautisku novērtējumu – galveno balvu kategorijā “Nacionālās valdības iniciatīva” – par ieguldīto darbu ceļā uz ģimenēm draudzīgu valsti.

Konkursa lieldraugi: SIA “Jūrmalas Mežaparki” un plašākais pakomātu tīkla nodrošinātājs Baltijā “Omniva”. Konkursa atbalstītāji: Latvijas vecāku organizācija “mammamuntetiem.lv”, CSDD Rīgas Motormuzejs, mobilo sakaru operators laimīgām ģimenēm “Amigo”, starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība “BT 1”, vietējais veikalu tīkls “top!”, lielākais saldumu ražotājs Baltijā “Laima” un ģimenes uzņēmums “ViKrEm”.

Konkursa publicitātes materiāli lejuplādei:

Vizuālis ar finālistiem (jpg)
Konkursa logo (jpgpng)
Balsošanas shēmas infografika (jpg)
Animētie banneri ar aicinājumu apmeklēt www.vietagimenei.lv (150×500150×200 ar ikonām150×500 bez ikonām)

Skip to content