OGRES NOVADS DALĀS PIEREDZĒ AR PĒRN PAVEIKTO ĢIMENISKAS VIDES VEIDOŠANĀ

Ik gadu Latvijā visas pašvaldības aktīvi strādā, lai aizvien pilnveidotu saviem iedzīvotājiem ērtu un piemērotu vidi, labiekārtojot un attīstot gan esošās rekreācijas zonas, gan veidojot jaunas atpūtas vietas, kur ģimenēm kopīgi pavadīt laiku. 

Būtisks aspekts šādu ieceru realizācijā, nenoliedzami, ir arī iedzīvotāju iesaistei. Aktualizējot jautājumus par pašvaldībā nepieciešamajiem uzlabojumiem, vietvarām ir iespēja pieņemt pamatotus, iedzīvotāju vēlmēs balstītus lēmumus par finansiālo ieguldījumu visnepieciešamākajām iecerēm.

Lai sniegtu pašvaldībām iespēju padalīties ar pērn paveikto, tādējādi ļaujot vienkopus iepazīties ar šo informāciju gan pašu pašvaldību iedzīvotājiem, gan arī, iespējams, smelties idejas citu vietvaru pārstāvjiem, esam apkopojuši pašvaldību sniegto informāciju, un, lūk, Ogres novadā pērn paveiktais:

“Mums ir patiess prieks, ka Ogres novadā ik gadu pieaug iedzīvotāju skaits. Pie mums izvēlas dzīvot arvien vairāk ģimeņu, kuras novērtē novada sniegtās iespējas – pieejamo infrastruktūru, dabas tuvumu un piedāvāto pakalpojumu klāstu. Zinot, ka novads ir saistošs un pievilcīgs tieši jaunajām ģimenēm, pašvaldība mērķtiecīgi īsteno vērienīgus infrastruktūras projektus, kas būtu interesanti visām paaudzēm, jo īpaši bērniem un jauniešiem. Ikviens projekts atspoguļo mūsu ambiciozos mērķus un interesi nodrošināt mūsdienīgus dzīves apstākļus ikvienam iedzīvotājam,” skaidro Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis

Atklāta Ogres Centrālā bibliotēka!

Pērn tika atklāta jaunā Ogres Centrālās bibliotēkas ēka, kas ir unikāla sabiedriskā ēka Latvijā. Tā ir moderna, pašpietiekama, energoefektīva divstāvu ēka, kurā var saņemt gan bibliotēkas, gan dzimtsarakstu nodaļas pakalpojumus. Ēkas pirmajā stāvā ir izvietota Bērnu literatūras nodaļa, kurā mazākajiem apmeklētājiem ir pieejama ērta un droša vide brīvā laika pavadīšanai, tostarp lasītprasmes apguvei. Telpās atrodas klinšu kāpšanas siena, nodrošinot arī iespēju fiziski izkustēties. Ģimenes bibliotēkas telpas ir ļoti iemīļojušas, izmantojot to kā vietu, kur pabūt kopā – citā vidē, vienlaikus izmantojot pašvaldības sniegtos pakalpojumus. Līdz ar jaunās bibliotēkas atklāšanu ir būtiski palielinājies apmeklētāju skaits. 

Izbūvēta asfaltēta velotrase!

Pērn vasarā tika izbūvēta velotrase Jāņa Čakstes prospektā, nodrošinot jaunas aktīvās atpūtas iespējas bērniem, pieaugušajiem un arī pieredzējušiem sporta profesionāļiem savu braukšanas prasmju un koordinācijas spēju pilnveidei. Ir būtiski, ka nodrošināta vieta,  kur jaunieši var kvalitatīvi pavadīt laiku svaigā gaisā, sportojot, tādējādi arī stiprinot savu veselību.

Šajā velotrasē ir izbūvēta arī īpaša tramplīnu zona, kas piemērota dažādu akrobātisku triku izpildīšanai lēcienā. Velotrasē iespējams savas prasmes attīstīt ne vien riteņbraukšanas lielmeistariem, bet arī iesācējiem – trase piemērota dažādu prasmju līmeņu sportošanai un ir izbraucama ar skrituļslidām, skūteriem, skrituļdēļiem un citiem nemotorizētiem braukšanas līdzekļiem.

Tiek veidoti jauni pastaigu un velo maršruti!

Veicinot iedzīvotāju pārvietošanos, ģimeņu pastaigas un veloizbraucienus, pērn tika atklāts gājēju tilts pār Ogres upi, kas savieno Jāņa Čakstes prospektu un Ogres ielu. Līdz ar jaunā tilta atklāšanu, paplašinātas iedzīvotāju ikdienas pārvietošanās iespējas, pilsētā arvien vairāk redzamas ģimenes, kas dodas izbraucienos pa pilsētu. 

Pašvaldība mērķtiecīgi attīsta veloinfrastruktūru, pērn atklāts veloceliņš Ogre – Ogresgals, ko ik dienas izmanto gan jaunieši, gan ģimenes ar bērniem. 

Izveidota atpūtas vieta pie Daugavas! 

Pērn pavasarī tika atklāts mols pie Ogres ietekas Daugavā,  kas ne tikai aizsargā Ogres upes gultni no piesērēšanas, bet arī izveidojies par unikālu atpūtas un pastaigu vietu. Šeit paveras brīnišķīga ainava uz Daugavu un upes pretējo krastu. 

Uz mola izvietots vides objekts trīs mūsdienu jauniešu veidolā. Tā mērķis ir mudināt aizdomāties par viedierīču lietošanas intensitāti, neredzot un nenovērtējot dabas spēku, sabiedrību, savus mīļos un dzīvi apkārt, kas aizplūst garām tāpat kā Daugavas ūdens.

Ogrē top modernākā skola Latvijā!

2021. gadā uzsākta jaunās Ogres Valsts ģimnāzijas un sporta kompleksa celtniecība, ko plānots atklāt 2022. gada septembrī. Ik gadu arvien vairāk bērnu vēlas iegūt izglītību kādā no Ogres pilsētas skolām gan sākumskolas, gan pamatskolas, gan vidusskolas posmā. Pieaugot skolēnu skaitam, pašvaldība pieņēma lēmumu par jaunas skolas būvniecību, nodrošinot plašu un mūsdienīgu vidi, kur bērni un jaunieši var sevi daudzpusīgi pilnveidot – sportot, muzicēt, izmantot dažādas interešu izglītības iespējas. Savukārt, sporta kompleksa būvniecība veicinās sporta jomas attīstību, nodrošinot plašas iespējas sportot ne vien skolas audzēkņiem, bet arī dažādām sporta organizācijām un klubiem. Sporta manēžā varēs notikt ne vien nacionāla, bet arī starptautiska mēroga pasākumi. Ēku kompleksā plānots nodrošināt mācību procesu 600 skolēniem. 

 

Skip to content