Programmas “Ģimenei draudzīga pašvaldība” rezultātā ir vairāk vietu ģimenēm ar bērniem

2017. gadā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija pirmo reizi organizēja konkursu “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība”. Konkursa uzvarētājas tika noteiktas, vērtējot pašvaldību iesniegto informāciju un iedzīvotāju sniegto vērtējumu vietnē www.vietagimenei.lv, kā arī pamatojoties uz konkursa komisijas vērtējumu pēc vizītēm pašvaldībās.

2017. gadā kopējais konkursa balvu fonds pašvaldībām bija 51 000 eiro. Daugavpils pilsētas, Olaines un Siguldas novadu pašvaldības saņēma naudas balvu 10 000 eiro apmērā, bet ģimenei draudzīgākā pašvaldība nacionālajā mērogā Ozolnieku novada pašvaldība – naudas balvu 20 000 eiro apmērā. Piešķirtās balvas paredzētas izmantošanai atbalsta pasākumu un pakalpojumu nodrošināšanai vai vides veidošanai ģimenēm ar bērniem.

Ozolnieku novads par konkursā saņemto naudas balvu 2018. gadā izveidoja bērnu rotaļu laukumus Aizupē, Jaunpēterniekos, Ānē, kā arī ierīkoja skeitparku Ozolniekos.

      

 

Daugavpils pilsētas pašvaldība saņemto naudas balvu ieguldīja Latgales zoodārza teritorijā, kur izbūvēts izglītojošs objekts – rotaļu laukums, trušu un kukaiņu viesnīca.

Olaines novada pašvaldība piešķirtos līdzekļus 10 000 EUR apmērā ieguldīja bērnu rotaļu pilsētiņas Jaunolainē, Meža ielā 2B izveidei.

Uzklausot iedzīvotāju ierosinājumus, Siguldas novada pašvaldība iegūto finansējumu izmantoja, lai līdzfinansētu tandēmšūpoļu uzstādīšanu pilsētas galvenajā bērnu rotaļu laukumā Raiņa parkā, Siguldā. Uzstādītās šūpoles ir ar dubultiem sēdekļiem, kurās bērni līdz divu gadu vecumam var šūpoties kopā ar vecākiem. Lai uzlabotu drošību šūpoļu teritorijā, zem šūpolēm ir uzklāts lietais gumijas segums.

Dobeles novada pašvaldība finansējumu ieguldījusi bērnu rotaļu laukumā Meža prospektā 43B Dobelē, Dobeles novadā.

Gulbenes novada pašvaldība, kuras iedzīvotāji balsošanas aptaujā aktīvi sniedza priekšlikumus, ieguva konkursa lieldrauga SIA “Jūrmalas Mežaparki” specbalvu 3000 eiro vērtībā rotaļu laukuma elementa iegādei un uzstādīšanai. Līdz ar to Gulbenes novads ir ieguvis jaunu – ģimenēm draudzīgāku vietu pilsētā – rotaļu bānīti.

Konkursā “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2018” saņemtās naudas balvas 109 000 eiro apmērā 12 pašvaldības plāno izmantot, lai izveidotu vai uzlabotu vietas ģimenēm ar bērniem.

Skip to content