Sākas konkursa “Ģimenei draudzīga pašvaldība” otrās kārtas vērtēšana

Tuvāko nedēļu laikā konkursa vērtēšanas komisija apmeklēs deviņas konkursa “Ģimenei draudzīga pašvaldība” finālistes, lai klātienē uzklausītu pašvaldību stāstus par to sniegto atbalstu ģimenēm un sniegtu vērtējumu, kas noteiks konkursa uzvarētājas.    

Komisijas locekļi pašvaldības sniegto informāciju vērtēs pēc četriem kritērijiem: 1) ģimenes pieaugums, veselība, materiālais atbalsts un sabiedriskais transports; 2) izglītība; 3) pasākumi; 4) infrastruktūra. Konkursa uzvarētājas tiks noteiktas balstoties uz visu komisijas locekļu individuālā vērtējuma vidējo vērtējumu.

Konkursa vērtēšanas komisijas sastāvā ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), Labklājības ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Kultūras ministrijas, Latvijas Pašvaldību savienības, SIA “Mammām un tētiem”, SIA “Lietišķās kreativitātes grupa” (“Māmiņu klubs”), biedrības “Babyroom”, biedrības “Nākotnes fonds”, sadarbības platformas “Demogrāfisko lietu centrs” (Pārresoru koordinācijas centrs) pārstāvji.

Jau iepriekš ziņojām, ka, balstoties uz pašvaldību iesniegtajiem datiem un iedzīvotāju balsojumu, dalībai konkursa otrajā – fināla kārtā tika izvirzītas deviņas pašvaldības: republikas nozīmes pilsētu grupā: Daugavpils, Jelgavas un Ventspils pilsētu pašvaldības; reģionālas nozīmes attīstības centru grupā: Gulbenes, Siguldas un Tukuma novadu pašvaldības; novadu pašvaldību grupā: Babītes, Olaines un Ozolnieku novadu pašvaldības. (pašvaldības nosauktas alfabēta secībā).

Konkursa uzvarētājas tiks paziņotas 14. decembrī, Rīgā svinīga pasākuma laikā. Pasākumā tiks nosaukta gada ģimenei draudzīgākā pašvaldība, uzvarētājas katrā pašvaldību grupā, kā arī īpašās nominācijas, piemēram, par ieguldījumiem infrastruktūrā, par materiālo atbalstu, par lielāko jaundzimušo pieaugumu, par lielāko atbalstu daudzbērnu ģimenēm. Papildus VARAM balvām, kāda no tām četrām pašvaldībām, kas tiks atzītas par ģimenei draudzīgākajām, un kuras iedzīvotāju – balsotāju īpatsvars bija lielākais pret kopējo pašvaldības iedzīvotāju skaitu, iegūs jaunu rotaļu laukumu, ko dāvinās SIA “Jūrmalas Mežaparki”. Pašvaldībai būs tikai jāpiemeklē bērniem droša un piemērota vide rotaļu laukuma ierīkošanai. Tāpat tiks pasniegtas konkursa atbalstītāju mobilo sakaru operatora  laimīgām ģimenēm Amigo, SIA “Rimi Latvia” balvas.

 

Informācijai

Lai noteiktu pašvaldības, kas nodrošina lielāko atbalstu, daudzveidīgākos un pieejamākos pakalpojumus ģimenēm ar bērniem 2016. gadā, VARAM šogad pirmo reizi rīko konkursu „Ģimenei draudzīga pašvaldība”. Konkursā šogad piedalās 55 pašvaldības, kas tiek vērtētas trīs pašvaldību grupās – republikas nozīmes pilsētas, reģionālas nozīmes attīstības centru pašvaldības un pārējās novadu pašvaldības. Informāciju par sniegtajiem pakalpojumiem pašvaldības iesniedza vasaras sākumā, oktobrī norisinājās iedzīvotāju balsojums, bet novembra otrajā pusē konkursa žūrija apmeklēs pašvaldības – konkursa finālistes.

Vietnē www.vietagimenei.lv atrodama informācija par pašvaldību sniegto atbalstu ģimenēm – ne tikai pabalstiem, sabiedrisko transportu skolēniem, ēdināšanu skolās, bet arī interešu izglītību, rotaļu laukumiem, pasākumiem ģimenēm pašvaldībās, ēku pieejamību un citām pašvaldību iniciatīvām ģimeņu atbalstam. Vietne sniedz iespējas ērti salīdzināt dažādu pašvaldību sniegtos pakalpojumus, atrast pasākumu brīvdienu izklaidei visai ģimenei, kā arī atrast tuvāko rotaļu vai sporta laukumu. Šobrīd, vietnē ir pieejama informācija tikai par tām 97 pašvaldībām, kas ir iesniegušas datus, tomēr informācija tiek regulāri papildināta.

Pašvaldību pakalpojumus iespējams salīdzināt gan tīmekļa vietnē www.vietagimenei.lv, gan www.paps.lv  (PAPS – Pašvaldību Apkopoto Pakalpojumu Sistēma – vieta, kur atrodas pašvaldību pakalpojumi ģimenēm ar bērniem). Šobrīd tiek izvērtēta iespēja, kā uzlabot šīs sistēmas darbību nākotnē, iekļaujot plašāku informāciju par pašvaldību sniegtajiem pakalpojumiem ģimenēm ar bērniem ar daudzveidīgāku funkcionalitāti.

Konkursa norisi atbalsta: Konkursa lieldraugs – SIA “Jūrmalas Mežaparki”, mobilo sakaru operators  laimīgām ģimenēm Amigo, SIA “Rimi Latvia”, starptautiskā izstāde Baltic Beauty, “Māmiņu klubs”, Latvijas vecāku organizācija “Mammamuntetiem.lv”.

Aicinām sekot konkursa jaunumiem sociālajos tīklos Facebook, Draugiem.lv un Twitter un, rakstot ziņas, izmantot #vietagimenei.

 

Skip to content