Sākas konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” otrā kārta

Turpinoties Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) konkursam “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2018”, ceturtdien, 15.novembrī,  sākas konkursa otrā kārta.  Turpmāk vērtēšanu veiks tikai komisija, klātienes vizītēs apmeklējot deviņas finālistes – pašvaldības, kurām sevi būs jāprezentē un jāpierāda, ka ir titula “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2018” cienīgas.

Vizītes norisināsies novembrī pie pašvaldībām, kuras otrajai kārtai izvirzītas pēc iedzīvotāju balsojuma un komisijas vērtējuma apkopošanas:

  • 15.11. Ozolnieku un Olaines novada pašvaldība;
  • 22.11. Jēkabpils pilsētas pašvaldība;
  • 23.11. Daugavpils pilsētas un Preiļu novada pašvaldība;
  • 26.11. Ikšķiles novada un Jūrmalas pilsētas pašvaldība;
  • 27.11. Alūksnes un Siguldas novada pašvaldība.

Katrai pašvaldībai komisijas klātienes vizītē jāsagatavo prezentācija ar pamatojumu, kāpēc ir ģimenei draudzīgākā, kā arī jānodrošina vismaz vienas ģimenei draudzīgas vietas/objekta apskate vai piedalīšanās ģimeņu pasākumā. Komisija vērtējumu veiks saskaņā ar konkursa nolikuma.

Šogad vērtēšanā piedalās pārstāvji no VARAMLabklājības ministrijasIzglītības un zinātnes ministrijasLatvijas Pašvaldību savienības, biedrības “Latvijas Daudzbērnu ģimeņu biedrību apvienība” un Pārresoru koordinācijas centra sadarbības platformas “Demogrāfisko lietu centrs”. Veicot pašvaldību individuālo vērtējumu, komisijai nepieciešamības gadījumā ir tiesības pieaicināt citus ekspertus.

Par uzvarētāju katrā grupā – deviņu republikas pilsētu pašvaldību, 21 reģionālas nozīmes attīstības centra novadu pašvaldību un 89 novadu pašvaldību – kļūs augstākā vērtējuma ieguvēja katrā grupā, bet par draudzīgāko Latvijā – augstākā vidējā kopvērtējuma ieguvēja.

Viena no 119 pašvaldībām, kura tiks atzīta par ģimenei draudzīgāko valsts mērogā, saņems 30 000 eiro naudas balvu. Savukārt katras pašvaldību grupas uzvarētāja – 15 000 eiro balvu. Vērtēšanas komisija varēs noteikt arī papildu nominācijas 34 000 eiro apmērā. Piešķirtās naudas balvas paredzētas izmantošanai atbalsta pasākumu un pakalpojumu nodrošināšanai vai vides veidošanai ģimenēm ar bērniem. Kāda no pašvaldībām, kuras iedzīvotāji aktīvi balsoja un izteica viedokļus, saņems jaunu rotaļu laukuma elementu 3000 eiro vērtībā no konkursa lieldrauga SIA “Jūrmalas Mežaparki”. Konkursa rezultāti svinīgi tiks paziņoti 12. decembrī.

Konkurss norisinās jau otro gadu, lai izceltu labākos piemērus un risinājumus, kā pašvaldības rūpējas par ģimenēm. Aktualitātēm aicinām sekot sociālajās vietnēs un izmantot tēmturi #VietaĢimenei.

2017. gadā uzsāktā VARAM iniciatīva “Ģimenei draudzīga pašvaldība” šī gada jūnijā saņēma Eiropas Daudzbērnu ģimeņu asociācijas starptautisku novērtējumu – galveno balvu kategorijā “Nacionālās valdības iniciatīva” – par ieguldīto darbu ceļā uz ģimenēm draudzīgu valsti.

Konkursa lieldraugi: SIA “Jūrmalas Mežaparki” un plašākais pakomātu tīkla nodrošinātājs Baltijā “Omniva”. Konkursa atbalstītāji: Latvijas vecāku organizācija “mammamuntetiem.lv”, CSDD Rīgas Motormuzejs, mobilo sakaru operators laimīgām ģimenēm “Amigo”, starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība “BT 1”, vietējais veikalu tīkls “top!”, lielākais saldumu ražotājs Baltijā “Laima” un ģimenes uzņēmums “ViKrEm”.

Konkursa materiāli lejuplādei:

Konkursa nolikums un tā grozījumi
Vizuālis ar finālistiem (jpg)
Konkursa logo (jpgpng)
Balsošanas shēmas infografika (jpg)

 

Skip to content