SALDUS NOVADS DALĀS PIEREDZĒ AR PĒRN PAVEIKTO ĢIMENISKAS VIDES VEIDOŠANĀ

Ik gadu Latvijā visas pašvaldības aktīvi strādā, lai aizvien pilnveidotu saviem iedzīvotājiem ērtu un piemērotu vidi, labiekārtojot un attīstot gan esošās rekreācijas zonas, gan veidojot jaunas atpūtas vietas, kur ģimenēm kopīgi pavadīt laiku. 

Būtisks aspekts šādu ieceru realizācijā, nenoliedzami, ir arī iedzīvotāju iesaistei. Aktualizējot jautājumus par pašvaldībā nepieciešamajiem uzlabojumiem, vietvarām ir iespēja pieņemt pamatotus, iedzīvotāju vēlmēs balstītus lēmumus par finansiālo ieguldījumu visnepieciešamākajām iecerēm.

Lai sniegtu pašvaldībām iespēju padalīties ar pērn paveikto, tādējādi ļaujot vienkopus iepazīties ar šo informāciju gan pašu pašvaldību iedzīvotājiem, gan arī, iespējams, smelties idejas citu vietvaru pārstāvjiem, esam apkopojuši pašvaldību sniegto informāciju, un, lūk, Saldus novadā pērn paveiktais:

“Saldus novada iedzīvotāji ir mūsu lielākā vērtība. Domājot par novada attīstību, esam atjaunojuši un modernizējuši pirmsskolu un  skolu tīklu, izbūvējuši veloceliņus, radījuši atpūtas vietas un izveidojuši jaunus tūrisma objektus. Pagājušajā gadu pie mums ir tapis modernākais skeitparks Baltijā, uzstādītas septiņas bronzas skulptūras, rekonstruētas skolas un pirmsskolas izglītības iestādes, atjaunotas ielas, labiekārtota teritorija un pandēmijas laikā radīti brīnišķīgi svētki novada iedzīvotājiem un viesiem,” stāsta Saldus novada domes priekšsēdētājs Māris Zusts.

Saldus novada iedzīvotājiem uzbūvēts modernākais skeitparks Baltijā! 

Jaunais skeitparks ir modernākais alternatīvo sporta veidu komplekss Baltijā, kas atrodas Saldus pilsētas centrā – Jelgavas ielā 6. Jaunā sporta kompleksa kopējā platība ir 3200 m2, kas sevī ietver 800 m2 plašu koka skeitparku, 450 m2 plašu betona skeitparku, kā arī 250 m2 asfalta velotrasi.

Plašāk: https://bit.ly/38rMX7T un https://bit.ly/3lPAxJY  

Radīts jauns vides objekts – uzstādītas septiņas bronzas skulptūras!

Pateicoties atbalstītājiem, ir tapusi brīnišķīga dāvana pilsētai, tās iedzīvotājiem un viesiem – uz Saldus Sv. Jāņa Evaņģēliski luteriskās baznīcas kāpnēm uzstādītas septiņas bronzas skulptūras, kas atveido tēlus no J. Rozentāla gleznas “Pēc dievkalpojuma” to dabīgajā lielumā. Septiņi tēli tika izvēlēti, lai atspoguļotu dažādas sabiedrības grupas, ieskaitot Rozentāla vecākus – māti Lavīzi un tēvu Miķeli. Pirms 127 gadiem gleznā iemūžinātie novada cilvēki tagad pārtapuši bronzas skulptūrās un iekļāvušies pilsētvidē, kā reālas vēsturiskas personas.

Plašāk: https://bit.ly/3GqjE1S 

Paplašināta un labiekārtota Saldus ezera pludmale!

Paplašināta Saldus ezera pludmale no ezera laipas uz stāvlaukuma pusi un atjaunota esošā ezera laipa. Teritorijā, kurā tika paplašināta sabiedriskā pludmale, notika ezera akvatorija attīrīšana no dūņām. Tika savesta smilts jaunās pludmales labiekārtošanai, izzāģēti koku zari un labiekārtota jaunās pludmales zona, uzstādot pludmales pārģērbšanās kabīni, atpūtas soliņus un atkritumu urnas.  

Plašāk: https://bit.ly/3amuREN 

Rekonstruēta Saldus vidusskola!

Skolā tika pārbūvēti visi iekšējie inženierkomunikāciju un vājstrāvu tīkli, izveidoti jauni dabas zinību kabineti un praktisko darbu laboratorijas, atjaunoti un aprīkoti IT kabineti, kā arī skolai radīta vides pieejamība, izbūvējot liftu.

Plašāk: https://bit.ly/38Xxxse 

Brocēnos un Saldū rekonstruētas pirmsskolas izglītības iestādes PII “Zīlīte” Saldū un PII “Mūsmājas” Brocēnos!

Saldū esošās pirmsskolas izglītības iestādes “Zīlīte” ēka piedzīvojusi ievērojamas pārmaiņas un ēka atdzimusi no jauna – tika veikta bērnudārza ēkas un virtuves daļas fasādes pamatu siltināšana un dekoratīvā apmetuma apdare. Nomainīti ēkas apkures, ūdensvada, kanalizācijas un elektrības inženiertīkli. Ēkai tika ierīkots arī jauns siltummezgls. Pilnībā izremontētas visas sešas grupu telpas, 1. stāva zāle un administrācijas telpas, četri sanitārie mezgli, kāpņu telpas un gaitenis. Visās grupu virtuvēs uzstādītas trauku mazgājamās mašīnas. Ieejas durvis aprīkotas ar kodu atslēgām.

Savukārt Brocēnu pirmsskolas izglītības iestādes “Mūsmājas” ēkai veikti energoefektivitātes paaugstināšanas darbi – fasādes, cokola un logu aiļu siltināšana, jaunas bruģakmens aizsargapmales izveide ap ēku un izbūvēta lietus ūdens noteku sistēma. Līdztekus ēka ir ieguvusi arī jaunu fasādes krāsojumu.

Pilsētas dārziņos nomainītas āra nojumes uz jaunām.

Plašāk PII “Zīlīte” : https://bit.ly/3PL9CN7 un PII “Mūsmājas”: https://bit.ly/3Gtf6Ig 

Druvā izveidots mūsdienīgs zobārstniecības kabinets!

Sadarbībā ar SIA “Zilzobis” pērn realizēts kopprojekts “Zobārstniecības izveide Druvā”. Tā ietvaros Druvā, Vienības ielā 15/17, ir pārbūvētas un aprīkotas zobārstniecības kabineta telpas. Projekts īstenots ar Eiropas Lauksaimniecības Fonda lauku attīstībai (ELFLA) finansiālu atbalstu.

Jaunais zobārstniecības kabinets apkalpo gan pieaugušos, gan bērnus. Tas atbalsta ģimenes zobārstniecības modeļa zobārsta praksi, kas uzsver mutes dobuma slimību profilaksi, sniedzot mutes dobuma higiēnas, zobu plombēšanas, zobu kanālu ārstēšanas, zobu ekstrakciju un zobu protezēšanas pakalpojumus. 

Plašāk: https://bit.ly/3z4SQCE 

Piepilsētā atvērtas jaunas pirmsskolas grupas!

Radot jaunas pirmsskolas grupas piepilsētā, tikušas būtiski mazinātas rindas uz Saldus novada bērnudārziem. Līdztekus izveidotas arī septiņas jaunas darba vietas, nodrošinot darbu četrām pirmsskolas izglītības skolotājām un trīs pirmsskolas izglītības skolotāju palīgiem. Jaunās grupas spēj nodrošināt mācības 40 bērniem.

Par pašvaldības līdzekļiem tika izremontētas un atjaunotas divas grupu telpas, kopējā virtuves telpa, logopēdes kabinets, koridors un palīgtelpas. Grupu telpās veikta grīdas nomaiņa, uzstādīta apkures sistēma, izbūvēti sanitārie mezgli, nomainīta elektroinstalācija un veikts kosmētiskais remonts. Visas grupu telpas aprīkotas ar mēbelēm un iekārtām, kā arī virtuvēs uzstādītas trauku mazgājamās mašīnas.

Plašāk: https://bit.ly/3GuUK13

Papildināts tūrisma piedāvājums “Tehnikas ceļš”!

 

  1. gadā “Tehnikas ceļš” papildināts ar vēl vienu jaunu objektu – Bitīšu kalnā, starp Druvu un Namiķiem, uzstādīts Claas Matador Gigant labības kombains. 

Visas tehnikas vienības izvietotas tā, lai tās būtu redzamas no Saldus – Kuldīgas autoceļa, pie tām var apstāties, braucot ar automašīnu, un tās ir brīvi pieejamas apskatei jebkuram interesentam.

Informāciju par tūrisma piedāvājumu “Tehnikas ceļš” var uzzināt mājaslapā http://tehnika.saldus.lv

Saldus BJC sētā izveidota bezmaksas publiskā tualete!

Saldus Bērnu un jaunatnes centra sētā, Lielajā ielā 3B, izbūvēta publiskā tualete. Jaunā tualete atrodas blakus pilsētas centrālajam rotaļu laukumam “Pīļuks” un tajā ir izbūvētas atsevišķas kabīnes maziem bērniem, sievietēm, vīriešiem un kabīne cilvēkiem ar kustību traucējumiem, kā arī pieejams pārtinamais galds zīdaiņiem. Tualete ir bezmaksas un tā ir atvērta katru dienu no plkst. 9.00 līdz 22.00.

Tapusi atpūtas un sajūtu vieta “Cieceres osta” Brocēnu Mežaparkā pie Cieceres ezera!

Radīta jauna atpūtas vieta Brocēnu Mežaparkā pie Cieceres ezera. Plānots, ka šī nelielā “osta” nākotnē varētu pārtapt publiski pieejamā atpūtas zonā, kurā darbosies kuģīša “Zezer” piestātne, būs ierīkota peldvieta un citi atpūtai nepieciešamie risinājumi (soliņi u.tml.), kā arī dotas iespējas vietējiem uzņēmējiem papildināt pieejamo pakalpojumu klāstu, tostarp, nodrošināt ēdināšanas pakalpojumus.

Atpūtas vieta tapa, pateicoties programmas URBACT projekta iPlace uzsvaram radīt dinamisku vidi cilvēku dzīves kvalitātes uzlabošanai un vietējās ekonomikas sekmēšanai. 

Plašāk: https://bit.ly/3z4W4pK un https://bit.ly/3PKWBDp 

Ezerē izveidots jauns tūrisma objekts “Muitas nams” ar mūsdienīgu un interaktīvu ekspozīciju!

Pērn izveidota mūsdienīga un interaktīva ekspozīcija par karadarbības beigām Latvijā un armiju grupas “Kurzeme” kapitulācijas akta parakstīšanas notikumu Ezerē. Ekspozīcija ir daudzslāņaina un domāta kā skolēniem, tā interesentiem. Turklāt, domājot par ārzemju apmeklētājiem, saturs ir pieejams arī angļu valodā, taču, lai uzrunātu vēstures entuziastus, ekspozīcijas satura padziļinātajā daļā ir iespēja atrast specifisku, detalizētu informāciju par karojošo pušu armijas vienībām Kurzemē Otrā pasaules kara beigās.

Plašāk: https://bit.ly/3t8cY35 

No Saldus uz Druvu izbūvēts veloceliņš un atjaunota Kuldīgas iela!

Kuldīgas ielā tika veikti rekonstrukcijas darbi un izbūvēts gājēju-velosipēdistu ceļš. Turpinot veloceliņu infrastruktūras attīstību novadā, veloceliņš izbūvēts līdz Druvai.

Plašāk: https://bit.ly/3t3auTv 

Veloceliņš līdz “Pasaules malai”!

Turpinot veloceliņu infrastruktūras attīstību Saldū, ir uzsākti būvdarbi gājēju un velosipēdistu ceļa izbūvei no Saldus pilsētas robežas līdz Zvejnieku ielai.

Plašāk: https://bit.ly/3lYdHQh 

Izbūvēts automašīnu stāvlaukums pilsētā!

Saldus novada iedzīvotājiem un pilsētas viesiem pieejams vēl viens bezmaksas stāvlaukums Saldus pilsētas centrā. Striķu ielas 11 stāvlaukumā ir izbūvētas 36 automašīnu stāvvietas, ierīkota video novērošanas kamera un apzaļumota teritorija.

Izveidota publiskā slidotava!

Ziemā, kad laika apstākļi to ļauj, pie Saldus sporta skolas tiek uzliets mākslīgais ledus, veidojot publisko slidotavas laukumu, kurš iedzīvotājiem ir brīvi pieejama jebkurā diennakts laikā. Slidotava ir izgaismota visu nakti.

Plašāk: https://bit.ly/3GHrCEh 

Sadarbībā ar aktīviem novada iedzīvotājiem un biedrībām izveidots bērnu laukums Draudzībā

Sadarbojoties aktīvajiem novada iedzīvotājiem un pašvaldībai, ir tapis jauns rotaļu laukums Draudzības ciemā. Jaunajā laukumā ir izvietoti gan rotaļu laukumu atribūti pašiem mazākajiem, gan izveidota sajūtu taka kājiņām, gan radīta bibliotēka, kā arī tapis volejbola laukums. Šogad laukuma attīstība tiek turpināta. Papildus tiek realizēts arī Leader projekts, kura ietvaros taps 3×3 basketbola laukums. 

Arī pandēmijas laikā novadniekiem tika radīti svētki:

Februāra mēnesī tika svinēta mīlestība – no 11. līdz 14. februārim iedzīvotāji tika aicināti izzināt “Saldus mīlestības stāstus” īpaši izveidotā romantisko noskaņu parkā pie Saldus pamatskolas. Izgreznoto un izgaismoto parku šajā laika posmā bija iespējams apmeklēt visu diennakti, īpaši tas iemirdzējās vakara un nakts stundās.

Plašāk: https://bit.ly/3wXcAp5 

Novembrī izgaismoti Saldus dievnami – svinot Valsts svētkus, 18. novembra vakarā Saldus pilsētā tika izgaismoti pieci dievnami un pilsētas centrs, radot pilsētā īpašu svētku noskaņu! 

Plašāk: https://bit.ly/3LZoeoY 

  1. gadā uzsākti arī jauni ilgtermiņa projekti:

Saldus pamatskolai būs jauns dabaszinību korpuss

Plānotajā projektā Saldus pamatskolai tiks būvēts jauns skolas korpuss ar savienojumu uz esošo ēku, demontētās ēkas vietā. Jaunajā ēkā tiks izveidots telpu bloks ar dabaszinību, moderno tehnoloģiju/valodu kabinetiem, praktisko darbu laboratorijām un mājturības telpām.

Pēc būvdarbu pabeigšanas, jaunizbūvētajā ēkā būs nodrošināta vides pieejamība, ēka aprīkota ar ergonomiskām mēbelēm, moderniem IT risinājumiem un tehnoloģijām.

Jaunā būve būs zema enerģijas patēriņa ēka un uz ēkas tiks uzstādītas arī saules baterijas. Tāpat projekta ietvaros plānots veikt arī apkārtnes labiekārtošanas darbus.

Plašāk: https://bit.ly/3POcAQT un https://bit.ly/3lSRUcN 

Saldus peldbaseina ēkai tiks paaugstināta energoefektivitāte

Jau veikti peldbaseina ēkas fasādes un cokolu siltināšana būvdarbi. Tāpat nomainīts un siltināts jumts, nomainīti logi un durvis, uzstādīts energoefektīvs apgaismojums baseina lielajā un mazajā zālē, uzstādīts kanalizācijas siltumsūknis enerģijas atgūšanai baseina ūdens uzsildīšanai. Turpinot darbus, plānota arī apkures sistēmas pārbūve, nomainot cauruļvadus un sildķermeņus, izveidojot individuālo regulēšanas iespēju telpās. 

Plašāk: https://bit.ly/3Q0ojMH 

 

Skip to content