Saulkrastu novads dalās pieredzē ar pērn paveikto ģimeniskas vides veidošanā

 

Ik gadu Latvijā visas pašvaldības aktīvi strādā, lai aizvien pilnveidotu saviem iedzīvotājiem ērtu un piemērotu vidi, labiekārtojot un attīstot gan esošās rekreācijas zonas, gan veidojot jaunas atpūtas vietas, kur ģimenēm kopīgi pavadīt laiku.

Būtisks aspekts šādu ieceru realizācijā, nenoliedzami, ir arī iedzīvotāju iesaistei. Aktualizējot jautājumus par pašvaldībā nepieciešamajiem uzlabojumiem, vietvarām ir iespēja pieņemt pamatotus, iedzīvotāju vēlmēs balstītus lēmumus par finansiālo ieguldījumu visnepieciešamākajām iecerēm.

Lai sniegtu pašvaldībām iespēju padalīties ar pērn paveikto, tādējādi ļaujot vienkopus iepazīties ar šo informāciju gan pašu pašvaldību iedzīvotājiem, gan arī, iespējams, smelties idejas citu vietvaru pārstāvjiem, esam apkopojuši pašvaldību sniegto informāciju, un, lūk, Saulkrastu novadā pērn paveiktais:

“Esam piejūras novads, kurā līdztekus mūsu pašu iedzīvotājiem gada siltajā sezonā uzņemam arī ļoti daudz tūristu, un lielākoties tās ir tieši ģimenes ar bērniem. Tādējādi atpūtas iespēju plašāks nodrošinājums jaunākajai paaudzei mums ir bijis aktuāls jautājums jau ilgstoši. Arī mūsu pastāvīgie iedzīvotāji vairākkārt bija vērsušies pašvaldībā ar lūgumu izveidot jaunu rotaļu laukumu bērniem. Tādēļ, ieklausoties iedzīvotāju aicinājumos, 2021. gadā Saulkrastu novadā esam veikuši būtiskus ieguldījumus un attīstījuši četras teritorijas labiekārtošanas ieceres, ko novērtē gan mūsu pašu ģimenes, gan arī ciemiņi,” skaidro Saulkrastu novada domes priekšsēdētājs Normunds Līcis.

Saulkrastu Meža parkā izbūvēts jauns rotaļu laukums!

Meža parkā uzstādīts gan rotaļu komplekss-kuģis, gan vairākas šūpoles un vingrošanas komplekss, kā arī četri āra trenažieri. Lai pēc iespējas saglabātu pašreizējo dabisko vidi, ieklāts priežu koksnes šķeldas iesegums. Saulkrastu Meža parks ir populāra saulkrastiešu un pilsētas viesu atpūtas vieta, īpaši, kad pie jūras pūš vējš, un to savām pastaigām izmanto ne tikai ģimenes, bet arī netālā bērnudārza audzēkņi ar audzinātājām.

Izbūvēta jauna velotrase Pabažos!

Daudzfunkcionālā trase paredzēta braukšanai ar dažādiem pārvietošanās līdzekļiem: kalnu divriteņiem, BMX, skeitbordiem, skrejriteņiem, skrituļslidām, longbordiem u.c. Trasē būs interesanti gan bērniem un pusaudžiem, gan amatieriem un arī dažāda līmeņa profesionāļiem.

Atjaunots bērnu rotaļu laukums pie Baltās kāpas!

Baltā kāpa Saulkrastos ir visvairāk apmeklētais dabas objekts Vidzemes piekrastē. Saulrieta takas sākumā,  blakus Baltajai kāpai, veco, iepriekšējo rotaļu ierīču vietā pērn uzstādītas jaunas. Interesanti, ka šajā rotaļu laukumā visas rotaļlietas izgatavotas no akācijas koka, kas ir īpaši noturīgs pret laikapstākļiem. Tāpat uzstādītas arī vairākas šūpoles, slidkalniņš un vingrošanas komplekss.

Pie Sējas pamatskolas uzstādīti āra spēka trenažieri!

Uzstādītie trenažieri rada piemērotu vietu, kurā ar fiziskām aktivitātēm ir iespēja nodarboties dažāda vecuma Saulkrastu novada iedzīvotājiem un jauniešiem.

Skip to content