Tēva dienā plaša Sabiedrības integrācijas fonda atbalstīta pasākumu programma visā Latvijā

Septembra otrajā svētdienā Latvijā tiek atzīmēta Tēva diena. Lai gan šī tradīcija pie mums aizsākās salīdzinoši nesen – 2009. gadā, šogad ar Sabiedrības integrācijas fonda atbalstu par godu tēviem un viņu ģimenēm visā Latvijā notiks dažādi bezmaksas pasākumi.

Pierīgā ar Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) atbalstu Jaunolainē (9. septembrī) un Piņķos (10. septembrī) notiks Tēva dienas svinības “Drošās rokās”. Ģimenes tiek aicinātas uz gardu kopīgu darbošanos vēlo brokastu meistarklasē un svētku izdejošanu kopā ar drosmīgajiem “Ķepu patruļas” varoņiem un DJ Sun-lay. Lieliem un maziem būs iespēja arī izzināt drošības jautājumus Drošības stacijā, kur varēs uzzināt par ugunsdrošību, drošību uz ceļiem, uz ūdens, braucot ar velosipēdu. Drošības stacijā darbosies atstarotāju darbnīca, kā arī varēs vērot video “Tēvi iedvesmo”. Pasākuma noslēgumā tēviem pienāksies atpūtas brīdis un būs iespēja pievienoties sarunām “Būt drosmīgam”, bet bērni varēs rotaļāties ar “Ķepu patruļas” varoņiem.

Pasākuma sākums gan Jaunolainē (9. septembrī), gan Piņķos (10. septembrī) plkst. 11.00. Par svētku programmu vairāk: Tēvu dienas svinības “Drošās rokās” Jaunolaines stadionā – Pierīgas partnerība (pierigaspartneriba.lv)

Kurzemniekus SIF aicina pievienoties Tēva dienu svinībām Talsos, 9.septembrī. 11:00 pie Talsu ezera ir aicināti tēvi, vectēvi un arī krustēvi, lai nepalaistu garām ne svētku maršu ar orķestri, ne leļļu teātra izrādi, ne dziesmu loto, ne iluzionista priekšnesumu, kā arī izmantotu iespēju iziet slēpņu maršrutu un pasākuma noslēgumā izkustināt kājas latvju dančos. Tiem, kuri paveiks visus 10 radošo darbnīcu uzdevumus, būs iespēja piedalīties 3 veselības balvu izlozē.

https://www.facebook.com/kustiba3plus/posts/pfbid0PhRAiJFMabq6UjES8N41MMNfUiug8wCtURQhaK6jPJtM4SUa7sUUCsUG1MEBsMBUl

Sadarbībā ar SIF Tēva dienas svinības norisināsies arī Liepājā, Karostas Redanā 9. un 10. septembrī. Svētku dienās tiks piedāvātas radošas, aktīvas un izglītojošas aktivitātes visai ģimenei, piemēram, putnu būrīšu un/vai putnu barotavu gatavošana, cirka darbnīca, kurā varēs iemācīties kādu triku, ūsu darbnīca, kurā varēs izveidot Tēva dienas simbolu – ūsu masku, kā arī burgeru darbnīca, kurā būs iespēja pagatavot sava tēta sapņu burgeru. Pasākuma organizatori būs parūpējušies arī par sacensību garu, piedāvājot bērnu nešanas sacensības, jautras stafetes un saziņas sacensības tēviem un bērniem. Ģimenēm būs iespēja pārnakšņot brīvā dabā neierastos apstākļos, pieņemot dažādus izaicinājumus, veicot uzdevumus nakts laikā, sadarbojoties savā starpā un ar citām ģimenēm, zināmā mērā – pārbaudot sevi. Tā kā “Tēvu nakts” dalībnieku skaits ir ierobežots, tajā varēs piedalīties ar iepriekšēju pieteikšanos. Par svētku programmu vairāk: Karosta – Jaunumi

Ar SIF atbalstu 10. septembrī Tēva dienu atzīmēs arī Jaunmoku pilī, kur tiks godināti tēvi un stiprināts ģimenes komandas spēks. Talantu un iespēju apzināšana katram individuāli un visiem kopā būs iespējama, piedaloties Ventspils zinātnes centra “VIZIUM” aktivitātēs, Dr. Haštaga eksperimentos, improvizācijas teātra “Spiediens” izrādēs un citos notikumos. Par atraktīvu dienas gaitu rūpēsies ar īstu tēva harismu apveltītais Māris Grigalis. Pasākuma koncepts balstīts uz ģimenes talantu izzināšanu un savstarpējo atbalstu kopējā ģimenes spēka un labbūtības stiprināšanā. Visas dienas garumā no plkst. 12.00 līdz 17.00 ģimenes tiks aicinātas izvēlēties tieši saviem talantiem un interesēm atbilstošu aktivitāti. Svētku programma pieejama: https://jaunmokupils.lv/tevu-diena-jaunmoku-pili-cildinas-tevus-un-izcels-gimenes-talantus/

10. septembrī Stīveru trasē Siguldas novadā sadarbībā ar SIF ģimenes aicinātas piedalīties Tēva dienas svinībās “Nāc iepazīsti triāla ģimeni un tās vērtības!”. Programmā iekļautas aktivitātes, kas patiks visai ģimenei: “Minikausa” triālā 4. posma sacensības, vispusīga fiziskā sagatavošana – gan sacensību dalībniekiem, gan līdzjutējiem, triāla braukšanas paraugdemonstrējumi. Būs arī iespēja jebkuram interesentam apģērbties triāla braucēja ekipējumā un izmēģināt izbraukt ar moci (interesentiem aizpildīt pieteikuma formu, lai tiktu sagādāti vecumam atbilstoši motocikli). Pasākuma ietvaros notiks arī psihologa lekcija “Dažādās kopīgās ģimenes vērtības” par to, kā sports vieno ģimeni, kā nebaidīties bērnu vest uz interešu izglītības nodarbībām, par kurām vecāki neko nezina, kā vecākiem tikt galā ar iespējamām bailēm, ja bērns vēlas nodarboties ar tādu sporta veidu, kas tiek uzskatīts par biežāku traumu gūšanas veidu nekā citi sporta veidi.  Būs arī svētku pusdienas,  visas dienas garumā bērniem būs pieejamas piepūšamās atrakcijas un lielformāta spēles, kā arī norisināsies tematiskās darbnīcas pašiem mazākajiem bērniem kopā ar vecākiem. Svētku programma pieejama: https://www.rasiltumnica.lv/lv/tevu-diena-nac-iepazisti-triala-gimeni-tas-vertibas

Pateicoties SIF atbalstam, 10. septembrī plkst. 17.00 Kārsavas Kultūras nama telpās ģimenes laipni aicinātas uz Tēva dienai veltītu ģimeniski muzikālu pasākumu ar atrakcijām un jaukām balvām. Pasākuma apmeklētājus gaida atraktīva un daudzveidīga programma: ģimeņu stafetes – dārzeņu vākšana, zābaku mešana, ūdens trauku piepildīšana, deju konkursi, pavārmākslas konkurss, dziesmu kari, “Dvieļubols” un citas aktivitātes. Par muzikālām lustēm gādās ansamblis no Bauskas “Ziņģes Brāļi”. Pasākumu vadīs kungi no Kārsavas diskusiju kluba “Vīru runas”.  Informācija par pasākuma programmu: http://www.sadarbibasplatforma.lv/index.html

Sadarbībā ar SIF Tēva dienas svinības 10. septembrī notiks arī Medumos. Medumu Tautas namā plkst.  15.00 notiks ēnu teātra izrāde “Zvejnieku stāsti”, pēc izrādes svētki turpināsies Medumu parka pludmalē. Pasākuma laikā būs iespēja darboties ar instrumentiem un pielikt arī savu roku peldoša objekta izveidē, būs iespēja apgūt makšķerēšanas prasmes, kopīgi gatavot zivju zupu, uzzināt par ūdensputniem kopā ar Latvijas Dabas muzeja pārstāvi. Lai dzīvotu zaļi un videi draudzīgi, darbnīcās varēs iemācīties pārstrādāt kartonu. Tēvus iepriecinās lekcija par grilēšanas knifiņiem un ēdiena pasniegšanu brīvā dabā. Pasākuma noslēgumā būs pārsteigumi ar tehniku no “Old School Latvia MC”. Vairāk par pasākumu Medumu pagasta Tautas nama Facebook lapā.

Savukārt 12. septembrī SIF aicina Ziemeļlatgales ģimenes apmeklēt Viļakas brīvdabas estrādi, kur svētku dalībniekiem būs iespēja piedalīties erudīcijas konkursā, iesildīties svētkiem kopā ar deju grupu “Moonlight”, jaunus pārsteigumus piedāvās “Happy Panda”, kā arī varēs iepazīties ar dažādām tēvu profesijām. Svētku īpašais viesis – Kristaps Rasims ar grupu “Rupuči”. Galvenais aksesuārs bērniem – supervaroņa apmetnis. Pasākuma sākums plkst. 12:30. Par svētku programmu vairāk: Tēva diena Viļakas brīvdabas estrādē – Viļaka (vilaka.lv)

Skip to content