Trīs ģimenes saņem pārsteigumu 500 eiro apmērā

Šā gada februārī trīs Vecumnieku novada daudzbērnu ģimenes saņēma pārsteigumu no konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019” lieldrauga – tirdzniecības centra “Alfa”, kas papildināja katras ģimenes bankas kontu par 500 eiro.

konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019” noslēguma pasākuma publicitātes foto (autors Renārs Koris)

2019. gada 16. decembrī ar svinīgu pasākumu noslēdzās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) un Valsts reģionālās attīstības aģentūras (VRAA) rīkotais konkurss “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019”. Apbalvošanas ceremonijā Latvijas Mākslas akadēmijā tika paziņoti konkursa rezultāti.

Lai arī konkursā “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019” Vecumnieku novada pašvaldība netika finālā, novērtējot tās ieguldījumu ģimenēm draudzīgas dzīves vides veidošanā un godinot pašvaldības centienus ceļā uz ģimenei draudzīgāko pašvaldību Latvijā, konkursa lieldraugs t/c “Alfa” tai piešķīra īpašu balvu. Tirdzniecības centrs “Alfa” atbalstu 1500 eiro apmērā piešķīra Vecumnieku novada trīs daudzbērnu ģimenēm.

Vecumnieku novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Guntis Kalniņš atzīst, ka ir liels prieks un pagodinājums, ka konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” vērtēšanas komisija un sadarbības partneri ir pamanījuši un novērtējuši pašvaldības centienus veidot labvēlīgu dzīves vidi un apstākļus ģimenei ar bērniem, it sevišķi daudzbērnu ģimenēm.  Vecumnieku novada pašvaldība izvirzīja trīs novada ģimenes t/c “Alfa” balvas – 500 eiro – saņemšanai: Vietnieku, Otomeru un Jansonu ģimenei. Pārsteigums visām ģimenēm, uzzinot par šo atbalstu un saņemot to, bija neaprakstāms.

Daudzbērnu ģimenes, kas ieguvušas naudas balvas izsaka pateicību par šādu atbalstu.

Sešu bērnu mamma Iveta Vietniece: “Mūsu ģimene ir ļoti pateicīga par šāda veida atbalstu! Emocijas bija grūti valdīt. Mūsu ģimenē četri bērni ir padziļināti apguvuši mūzikas pasauli. Ar t/c “Alfa” atbalstu mūsu deviņus gadus vecā meitai būs iespēja iegūt digitālās klavieres ar pedāļiem. Lai veicinātu ģimenes saliedētību,  beidzot varēsim apmeklēt akvaparku. Pasākumi, kāds ir konkurss “Ģimenēm draudzīga pašvaldība”, ir ļoti atbalstāmi arī no citu pašvaldību pieredzes gūšanas iespējām.”

Septiņu bērnu tētis Roberts Otomers: “Bijām ļoti pārsteigti par šādu negaidītu dāvanu! Liels prieks, ka t/c “Alfa” novērtē lielas ģimenes un tās atbalsta. Sakām paldies par to, ka guvām iespēju visai ģimenei noorganizēt kopēju atpūtas braucienu,  dodoties ar prāmi ceļojumā uz Zviedriju, ko tik sen jau bijām vēlējušies izdarīt!”

Sešu bērnu mamma Ildita Jansone: “Mūsu ģimene šobrīd būvē māju, tādēļ visi līdzekļi tiek novirzīti tās celtniecībai. Kad bērni runā par saviem sapņiem un vēlmēm, viņiem nākas dzirdēt atrunu: “Kad uzcelsim māju.” Tas ir ilgs process, tādēļ dažreiz sāp sirds par bērnu nepiepildītajiem sapnīšiem. Šis t/c “Alfa” atbalsts mums ļāva piepildīt dažas no mūsu bērnu vēlmēm. Mēs visi kopā pavadījām neaizmirstamu dienu t/c “Alfa”, apmeklējām kino (parasti tas notiek ļoti, ļoti reti) un iegādājāmies  nepieciešamās lietas. Lai arī tās ir ikdienišķas, mums tās bija ļoti nepieciešamas: vecākās māsas tika pie jaunām kleitām – koncertiem mūzikas skolā un bērnudārza izlaidumam –, arī brāļi ieguva jaunus kreklus mūzikas skolai. Ziemassvētkos vecākais brālis saņēma skūteri, jaunākajam būtu bijis jāgaida līdz nākamajiem Ziemassvētkiem, taču arī šo sapni izdevās piepildīt jau tagad! Bērni ir lieli lasītāji, tādēļ iegūto naudu atvēlējām arī grāmatām un dažām galda spēlēm. Atlikusī nauda tiks tērēta brāļiem, lai iegādātos trompetes, lai arī lietotas, tās tik un tā nav lētas. Mūsu ģimene ļoti pateicas par šo iespēju, it īpaši – mūsu laimīgie bērni!”

Ar 2020.gada 1.janvāri konkursu ,,Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2020”, kas tiek rīkots programmas ,,Ģimenei draudzīga pašvaldība” ietvaros, rīko un programmu īsteno Sabiedrības integrācijas fonds. Programma papildina jau īstenotās programmas “Latvijas Goda ģimeņu apliecības “3+ Ģimenes karte”” programmu “Ģimenei draudzīga darbavieta”.  Turpmāk trīs demogrāfijas programmas rūpēsies par ģimeņu labklājības veicināšanu un labvēlīgu apstākļu radīšanu ģimenes un darba dzīves mijiedarbībai.

Konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019” noslēguma pasākuma publicitātes foto (autors Renārs Koris)

 

Skip to content