“Wunder” pieredze: “Kopīgi veidojam darba vidi Latvijā vēl iekļaujošāku un draudzīgāku”

Saruna ar IT uzņēmuma SIA “Wunder Latvia” pārstāvi Zani Ābelīti-Medni par iniciatīvām, kas palīdz veidot ģimenei draudzīgu darba vidi ikdienā.

 

Kā Jūsu uzņēmumā rūpējas par ģimenei draudzīgu darba vidi – kas ir tie elementi, kas to nodrošina?

Primāri viss sākas no mums pašiem. Rūpes vienam par otru ir viena no uzņēmuma pamatvērtībām, tādēļ pavisam pašsaprotama šķiet vēlme parūpēties arī par darbinieku ģimenēm. Un ģimenes jēdziens “Wunder” ir plašāks, nekā to definē likums – mūsu izpratnē ģimene ir ikviens, kurš mūs atbalsta, iedrošina un ir līdzās ikdienas izaicinājumos – vecāki, bērni, laulātie, draugi, mājdzīvnieki. Ja darbiniekam ir iespēja pašam kontrolēt šo mijiedarbības līmeni starp visām viņa dzīves lomām, tad viņš jūtas drošāk, mierpilnāk un līdz ar to spēj daudz produktīvāk nodoties darbam.

“Wunder” no pirmās dienas ir piedāvājis iespēju strādāt attālināti, ekonomēt laiku, ko citkārt pavadītu ceļā uz un no biroja, lai varētu vairāk būt kopā ar ģimeni. Elastīgs darba laiks ir tas, ko mūsu komanda novērtē visvairāk – katrs pats plāno savu dienu, kur galvenais kritērijs ir kopējais nostrādāto stundu skaits, pārējais ir darbinieka paša ziņā.  Darbinieki ar bērniem arvien biežāk izvēlas strādāt nepilnu darba slodzi, tādējādi sabalansējot darba un privātās dzīves vajadzības.

Darbinieku ģimenes locekļi vienmēr bijuši gaidīti viesi “Wunder” birojos, kur iekārtotas gan atpūtas telpas, gan bērnu stūrīši, gan guļvietas mājdzīvniekiem. Lai vēl tuvāk iepazītos ar darbinieku ģimenēm, pirms trīs gadiem aizsākām jaunu tradīciju – Ģimenes dienu –, kurā aicinām darbiniekus kopā ar sev tuvajiem un mīļajiem doties kādā radošā vai izzinošā piedzīvojumā. Neizpaliek arī Ziemassvētku dāvanas darbinieku bērniem un prēmijas tādos svarīgos dzīves brīžos, kā bērniņa ienākšana ģimenē vai bērna skolas gaitu uzsākšana.

 

Kādēļ, Jūsuprāt, būtu svarīgi iesaistīties programmā “Ģimenei draudzīga darbavieta”?
Mūsu pārliecība ir, ka mēs nebūtu tie, kas esam, ja aiz mums nestāvētu cilvēki, kas mūs ikdienā atbalsta. Dalība ģimenei draudzīgas darbavietas programmā ir apliecinājums tam, ka ģimene (šī vārda visplašākajā nozīmē) ir mūsu uzņēmuma vērtība ne tikai uz papīra, bet arī dzīvē.

Tāpat šī programma ir iespēja apzināties, ka Latvijā ir daudz līdzīgi domājošu uzņēmumu, kuri rūpējas par saviem darbiniekiem un viņu ģimenēm, un tas iedvesmo mācīties vienam no otra. Tā ir piederības sajūta, kas dod pārliecību, ka kopīgiem spēkiem varam veidot darba vidi Latvijā vēl iekļaujošāku, draudzīgāku un darbiniekam labvēlīgāku, kas gala rezultātā pozitīvi ietekmē sabiedrību kopumā.  Ne mazāk svarīgs aspekts ir darbinieku lojalitātes un lepnuma sajūtas nostiprināšana – ģimenei draudzīgas darbavietas statuss ir reāls trešās puses apliecinājums, ar ko darbinieki labprāt dalās tālāk.

“Wunder” ir informāciju tehnoloģiju uzņēmums, kas izstrādā mūsdienīgus, ērti lietojamus un ilgtspējīgus digitālos risinājumus. “Wunder” komandā Latvijā, Igaunijā un Somijā darbojas vairāk nekā 110 profesionāļi – programmētāji, dizaineri, datu inženieri un biznesa konsultanti.

Esam gandarīti, ka ģimenes atbalsta aktivitātes esam ieviesuši visās trīs “Wunder” valstīs. Šī starptautiskā pieredze bagātina un dažādo mūsu kultūru un iekšējās tradīcijas.

 

Ikviens darba devējs var pieteikties programmai šeit – http://vg.sunberry.lv/kapec-iesaistities/

Skip to content