Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība

Jomas iela 1/5, Jūrmala, LV 2015
67093816

https://www.jurmala.lv/lv/pakalpojumi/izglitiba/atbalsts-izglitibai

https://www.jurmala.lv/lv/pakalpojumi/pabalsti-arpusgimenes-aprupei

https://www.jurmala.lv/lv/pakalpojumi/pabalsti-gimenem-ar-berniem

https://www.jurmala.lv/lv/pakalpojumi/brauksanas-maksa-un-atvieglojumi

https://www.jurmala.lv/lv/pakalpojumi/veselibu-veicinosi-pakalpojumi

Jūrmalas pilsētas attīstībai ir trīs galvenie virzieni – kūrorta attīstība, iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošana un kvalitatīvas infrastruktūras attīstība. Jūrmala saviem iedzīvotājiem nodrošina stabilu sociālā atbalsta sistēmu, kas ietver daudzveidīgus sociālos un veselības veicināšanas pakalpojumus un atbalstu visiem iedzīvotājiem.

Nodrošinot plašas atbalsta iespējas, vislielākā uzmanība tiek pievērsta ģimenēm ar bērniem. Jaunā paaudze savus talantus un spējas var attīstīt Jūrmalas Mūzikas vidusskolā, Jūrmalas Mākslas skolā un Jūrmalas Sporta skolā.

Ģimenēm ar bērniem tiek nodrošināts plašs atbalsts, sākot no bērna dzimšanas: veselību veicinošu pasākumu komplekss topošajām māmiņām; naudas balvas skolēniem par izciliem sasniegumiem mācību priekšmetos un olimpiādēs; bezmaksas sabiedriskais transports; bezmaksas ēdināšana, sākot no bērnudārza līdz 12. klasei visiem izglītojamajiem Jūrmalas pilsētas pašvaldības izglītības iestādēs; pabalsts jaundzimušo aprūpei; pabalsts, bērnam uzsākot mācības 1. klasē, un citi pabalsti.

Attīstīta infrastruktūra – daudzveidīgi aprīkoti atpūtas un rotaļu laukumi ģimenēm ar bērniem, piemēroti gan aktīvai atpūtai, sportošanai, gan rotaļām un pastaigām. Pilsētas parkos, pludmalē pie jūras un Lielupes, kā arī daudzdzīvokļu namu iekšpagalmos kopumā vairāk nekā 50 vietās pilsētā ir pieejami atpūtas laukumi ar rotaļu un sporta ierīcēm. Pieejamas sporta zāles, Jūrmalas pludmales centrs, peldēšanas skola, slidošanas un skrituļslidošanas iespējas Majoru sporta laukumā (hallē).

Pilsētā tiek rīkoti pasākumi bērniem un ģimenēm: Nakts ekspedīcija; izklaidējoši un izglītojoši pasākumi un aktivitātes katru svētdienu vasarā Mellužu estrādē; interaktīvas un izglītojošas izstādes un nodarbības muzejos un bibliotēkās; radošas darbnīcas un aktivitātes bērniem visos pilsētas svētkos; sporta pasākumos tiek nodrošinātas īpašas distances bērniem; Jūrmalas teātrī tiek iestudētas un rādītas izrādes bērniem; Dzintaru koncertzālē notiek mūzikas lektoriji bērniem un skolēniem.