Jelgavas valstspilsētas pašvaldība

Lielā iela 11, Jelgava, LV-3001
63005522, 63005537

JELGAVAS PILSĒTAS PREZENTĀCIJA ĢDP KOMISIJAI – 2017

Jelgavas attīstības stratēģija ir vērsta uz iedzīvotājiem labvēlīgas ekonomiskās, sociālās vides attīstību un dzīves kvalitātes uzlabošanu. Ir svarīgi, lai ikvienam, sākot no pirmsskolas bērniem līdz senioriem, ir iespēja atrast jomu, kurā darboties, gūt zināšanas un prasmes, profesionāli attīstīties un radoši izpausties. Dzimstības līmenis Jelgavā pieaug. Daudz tiek strādāts pie izglītības sistēmas pilnveidošanas. Tajā ieviestas arvien jaunas inovācijas – bērnudārzos darbojas interaktīva mācību programma zinātnes pamatiemaņu apgūšanai, savukārt talantīgiem skolēniem ir iespēja sevi pilnveidot Junioru akadēmijā.

Sociālā atbalsta sistēmā ir ieviesta programma, lai palīdzētu ģimenēm ar bērniem – tā ir bezmaksas interešu izglītība, skolēniem būtiskas atlaides braukšanai sabiedriskajā transportā, ēdināšanas pakalpojumu apmaksa un daudzi citi atvieglojumi.

Gudrā pilsētā pats svarīgākais ir cilvēks un viņa drošība, tieši tāpēc Jelgavā katrā no sfērām, ieviešot jaunākās tehnoloģijas, tiek domāts vispirms par to, lai ieguvējs būtu jelgavnieks. Ar informācijas tehnoloģiju palīdzību pilsētniekiem tiek piedāvātas elektroniskās mobilās iedzīvotāju un skolēnu kartes pasažieru pārvadājumiem un sociālajiem pakalpojumiem. Ir ieviesti pilnīgi jauni satiksmes organizācijas un pilsētas vides drošības, ielu apgaismojuma risinājumi, transporta plūsmu regulēšanas sistēma un operatīvās informācijas analīze un apstrāde.