Madonas novada pašvaldība

Saieta laukums 1, Madona, LV-4801
+371 64860090

Madonas novads ir ģimenēm ar bērniem ļoti pievilcīga dzīves vieta. Novadā ir ekoloģiski tīra un sakopta vide, pievilcīga pilsētu un lauku ainava, aktīva sabiedriskā dzīve un sociālais atbalsts. Madonas novadā ir labi sakārtota infrastruktūra, izcila vieta, kur strādāt, saturīgi pavadīt brīvo laiku, veidot ģimeni, uzlabot savu labklājību, audzināt bērnus un iesaistīties sabiedriskajos procesos. Madonas novadā ir ļoti bagāta kultūras dzīve un tradīcijas. Novadā pieejamas plašas izglītības iespējas, sākot no pirmsskolas, interešu izglītības (mūzikas, mākslas un sporta skolā), visbeidzot ar augstākās izglītības iestādēm. Un tas viss tepat, netālu no dzīvesvietas. Te ir augsta fiziskā drošība, kā arī daudzveidīgas aktīvās atpūtas un sportošanas iespējas.

Madonas novads sniedz finansiālu atbalstu ģimenēm, nodrošinot brīvpusdienas ikvienam bērnam un skolēnam no 1.-12.klasei. Novads atbalsta ģimenes, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām, finansiāli palīdz audžuģimenēm.

Viena no prioritātēm Madonas novada pašvaldības darbā ir jaunu bērnu rotaļu laukumu uzstādīšana pie visām Madonas novada pirmsskolas izglītības iestādēm, 4 publisko rotaļu laukumu izveide pagastos un 2 – Madonas pilsētā. Pirmsskolas izglītības iestāde “Saulīte” aicina ikvienu baudīt ūdens priekus bērnudārza peldbaseinā.

Pateicoties Pētera Avena fonda nesavtīgam atbalstam, Madonas slimnīca ik gadu saņem visu nepieciešamo palīdzību Dzemdību nodaļai – mātes un bērna veselības aprūpei – piemēram, dažādas medicīniskās iekārtas, kas nodrošina kvalitatīvāku medicīnisko aprūpi jaundzimušajiem zīdaiņiem. Madonas slimnīcas Dzemdību nodaļa ir aprīkota ar īpašu vannu, sniedzot iespēju dzemdībām notikt ūdenī. Šo daudzu apsvērumu dēļ, liela daļa jauno ģimeņu gan no Madonas, gan blakus esošajiem novadiem izvēlas tieši Madonas slimnīcas piedāvātos pakalpojumus, izvēlas dzīvot vietā, kur medicīniskā aprūpe tiek nodrošināta augstā līmenī.

Tuvākajos nākotnes plānos pašvaldībai ir pilsētas peldbaseina būvniecība, kas dos iespēju ģimenēm ar bērniem laiku pavadīt kopā veselīgi, jo kā zināms, peldēšana ir viena no vislabvēlīgākajām veselību veicinošajām fiziskajām aktivitātēm.

Madonas novada pašvaldība var lepoties ar salīdzinoši lielu skaitu daudzbērnu ģimeņu – ar 3 un 4 bērniem, kas liecina, ka jaunās ģimenes Madonas novadā jūtas droši, ekonomiski stabili, viņi novērtē šīs vietas pievilcību dažādos līmeņos – šeit ir brīnišķīgi cilvēki, brīnišķīga vide un kas ir ļoti svarīgi – šeit ir ļoti ērta un lēta pakalpojumu saņemšana no pašvaldības. Madonas novada pašvaldība rūpējas par to, lai te būtu vieta, kur ikviens vēlētos dzīvot, strādāt un izaudzināt bērnus.